Завершальним етапом будівництва натурального футбольного поля є облаштування рулонного або посівного спортивного газону. Але насправді на цьому все тільки починається, бо футбольне поле – це не галявина біля дому, тому догляд за ним є важливою складовою безпеки гравців. У деяких випадках від стану покриття залежить видовищність гри та навіть результати матчу.

Футбольне поле, а надто з підігрівом, використовується більшу частину року, тому догляд за ним краще довірити спеціалістам з ландшафтного проєктування, бо насправді це не так просто, як здається. В Києві такі роботи можна замовити у компанії «Грінбуд Сервіс», що не тільки займається розробкою та будівництвом футбольних полів, а й забезпечує догляд за ними. Переходячи за посиланням https://greenbudservice.com.ua/budivnitstvo-sportivnih-poliv/, ви маєте можливість отримати вичерпну консультацію з цього та інших питань, дізнатися ціни та залишити заявку.

З чого складається догляд за футбольним полем

Важливою складовою цього процесу є якісний своєчасний полив, тому під час проєктування важливо достатньо уваги приділити укладанню спеціального автоматизованого обладнання, та правильно розташувати дренажні системи. Крім того, важливо регулярно косити траву, вносити добрива, захищати від бур’янів та різноманітних шкідників.

До догляду за натуральним покриттям входить:

  • косіння – для забезпечення оптимальної висоти покриття, комфортної для гравців;

  • своєчасна скарифікація – вичісування газону з метою прибрати залишки відмерлих рослин та частинки бруду, проводиться двічі на рік;

  • вертикуляція – рівномірне вертикальне прорізування газону, що дозволяє зменшити прошарок ущільненої повсті та забезпечує нормальний повітряно-водний режим та зміцнення кореневої системи газонної трави;

  • аерація – проводиться за допомогою спеціальних машин, що проколюють шар дерну на глибину 8-10 см, забезпечуючи дихання кореневої системи;

  • підсівання витертих ділянок, що допоможе відновити покриття у тих зонах, що постраждали найбільше;

  • піскування, за допомогою якого заповнюються вільні проміжки та зменшується здатність до накопичення надлишкової вологи.

Ці та інші роботи зазвичай проводяться за певним графіком і буде краще, якщо виконувати їх буде фахівець, що знається на цьому питанні. Також для виконання робіт потрібно застосовувати спеціалізовану техніку, бо немаленький обсяг футбольного поля практично неможливо обробити вручну.

Догляд за декоративним покриттям, що виготовляється у рулонах, набагато простіший. Штучне покриття потрібно регулярно вичісувати задля підняття ворсу, вчасно замінювати пошкоджені ділянки та досипати гумову крихту.

Всі вказані роботи з гарантією якості можуть виконати спеціалісти компанії ГрінБудСервіс. Тут допоможуть розробити дизайн-проєкт, побудувати поле та забезпечити догляд за ним та прилеглою територією, що довгий час буде радувати відвідувачів зеленню.