Класичні суші - це японське блюдо, яке подається в сирому вигляді, найчастіше складається з  сашимі - сирої риби або м'яса морепродуктів і шарі, спеціально приготованого підкисленого рису. Суші на сайті smaki-maki.com містять норі - пресовані морські водорості, японський хрін васабі та інші овочеві гарніри. Назва страви розвивалася разом із зміною способу приготування цієї страви.

Цікаво, що суші – це не японський винахід, а родом із Південно-Східної Азії, де таким чином консервували сире м’ясо та рибу. У дерев’яні горщики поміщали шар сирого м’яса/риби, а потім шар вареного рису. Пізніше їли лише ферментовані м’ясо та рибу, а рис викидали. Таке консервування їжі досягло Китаю та Японії у 8 столітті. Проривною подією став винахід рисового оцту. З тих пір процес бродіння поступово скорочується, і крім риби в їжу почали вживати ще й рис. Сучасна назва страви відноситься саме до процесу підкислення рису рисовим оцтом.

Як їсти суші?

В Японії суші найчастіше їдять вдома і в суші-барах. Ці типи барів мають центрально розташовані стенди для кухарів суші-майстрів. Навколо цих стендів встановлені стрічкові конвеєри, по яких циркулюють тарілки з приготовленими стравами. Тарілки різного кольору, оскільки вони визначають ціни на шматочки суші на них. Стрічка може містити готові страви або картки, що ідентифікують потенційне замовлення. Крім того, ви завжди можете замовити щось менш стандартне, використовуючи меню зображень. Вибір страв на замовлення можуть організовувати офіціанти або в електронному вигляді. В обох випадках проблем зі спілкуванням виникнути не повинно.

Які основні види суші?

Нігірі - найстаріший, найпопулярніший і найкращий вид суші. Рис формується в пальцях і приймає довгасту овальну форму. Пізніше до васабі додають один шматочок риби, морепродукти або іншу начинку. Звичайно, існує багато різновидів нігірі, найпопулярнішою є сира або копчена риба.

Макі - найпопулярніший сорт суші в Європі та США. В Японії вони явно програють нігірі і гункану. Макі готують шляхом загортання рису з різними начинками в листи водоростей норі. Для обгортання використовується бамбуковий килимок. Потім отриманий рулет нарізаємо на менші шматочки. Існує багато різновидів макі, в залежності від кількості та виду начинки.

Урамакі - «перевернуті» макі. У цьому типі суші інгредієнти загортаються в лист водоростей норі, а потім занурюються в рис. Додатково їх можна посипати кунжутом. Прикладом уромакі є популярний каліфорнійський рол з огірком, копченим лососем та авокадо.