Індія – одна з найдавніших країн на планеті. Історія і культура Індії сягають корінням в настільки глибоке минуле, що до сих пір навіть професійні вчені, культурологи та історики, не можуть до кінця в них розібратися.

Правда, реальна картина менш райдужна. Індія – це перенаселена, бідна і місцями досить забруднена країна, яка зовсім не нагадує те чудове місце, що зазвичай описується в казках і показується фільмах.

Пізнавальний інтернет-журнал https://discover.in.ua/ пропонує ближче познайомитися з індійськими реаліями сьогодення і підготував підбірку цікавих фактів про Індію, з якими знайомі далеко не всі.

 1. Індія посідає друге місце в світі за кількістю проживаючих на її території людей після Китаю (населення країни складає близько 1,3 млрд осіб).

 2. Територія сучасної Індії була населена предками сучасних людей близько 500 тисяч років тому.

 3. На виборах 2014 року в індійський парламент пройшли 668 жінок і п'ятеро транссексуалів.

 4. Індія володіє дивовижною різноманітністю видів тварин і рослин. При цьому близько 33% різновидів рослин, які ростуть в індійських лісах, не зустрічаються більше ніде на планеті.

 5. Індійці першими почали приправляти їжу чорним перцем.

 6. Національний вид спорту в Індії – хокей на траві, а найпопулярніший – крикет, який дістався індійцям від британських колонізаторів. Збірна Індії завоювала більше олімпійських медалей в хокеї на траві, ніж будь-яка інша країна світу.

 7. Індія – батьківщина йоги.

 8. В індійській столиці Нью-Делі щороку проходить Міжнародний фестиваль манго.

 9. Один з головних архітектурних символів Індії, мавзолей Тадж-Махал, майже 30 років будували більше 20 тисяч робітників і ремісників. Зараз ця унікальна споруда поступово покривається тріщинами і жовтіє через надзвичайно брудне повітря – комплекс доводиться регулярно чистити за допомогою особливої ​​білої глини.

 10. У 2010 році між Нью-Делі і Мумбаї почав курсувати розкішний поїзд, який отримав назву «поїзд махараджів». Пасажири поїзда можуть милуватися найвідомішими пам'ятками Індії, розташувавшись в прохолоді п'ятизіркових вагонів.

 11. Індія лідирує серед усіх країн світу за кількістю вбивств і абортів на тисячу населення.

 12. Жителі Індії розмовляють на 780 мовах і більш ніж тисячі діалектів, утворених від цих мов.

 13. Влада Індії законодавчо заборонила провозити через кордон її національну валюту – індійські рупії. Заборонено як ввезення рупій в Індію, так і вивезення місцевих грошей з неї. Правда, все одно зазвичай ніхто нічого не перевіряє.

 14. В Індії прийнято з розмахом відзначати весілля – навіть не надто багаті сім'ї запрошують на одруження до півтори тисячі гостей і організовують для них святкове застілля.

 15. Індійці вважають корів священними тваринами, тому вони не їдять яловичину і дозволяють худобі вільно розгулювати по міських вулицях і пляжах. Втім, до штату Гоа це не відноситься – яловичину тут дуже навіть їдять, оскільки переважна більшість жителів Гоа – християни, а не індуїсти.

Більше цікавих фактів про різноманітні країни можна дізнатися на сайті журналу в рубриці “Країни та міста” – https://discover.in.ua/countries_and_cities/. Всього на сайті зібрано матеріали більше ніж на 3000 цікавих тем. Досліджуйте світ довкола нас разом з Discover.