На сьогоднішній день рекреації Азовського моря користуються все більшим попитом на ринку внутрішнього туризму. Всі знають, що оздоровчий сезон в Україні триває с травня по вересень, і саме на цей період морські курорти набувають максимальної актуальності і попиту. Але не всім відомо, що є курортна локація, рекреації якої можуть приймати туристів цілий рік. Звісно мова йде про Арабатську Стрілку і село Генічеська Гірка, які найчастіше асоціюються з відпочинком в Генічеській громаді.

Трохи загальної інформації

Генгірка знаходиться на території піщаної коси Арабатська Стрілка, і займає першу її частину. Від материка і міста курорт відділяють протоки Промоїна і Тонка, через які проходять мости і дорога. Адміністративно село Генічеська Гірка входить до Щасливцевської сільської ради Генічеської ОТГ Херсонської області. Генгірку оточує Азовське море, та затока Сиваш.

Основні переваги курорту

Головними козирями рекреації є її місцерозташування, особливості ландшафту та бальнеологічні ресурси. Зважаючи на те, що Генічеська Гірка знаходиться в самому початку Арабатської коси, від материка і Генічеська її відділяє відстань, яка не перевищує 10 км. А це дуже зручно, передусім для тих туристів, які дістаються курорту потягом, або автобусом. І мова йде не тільки про спрощений доступ до вокзалів, а й можливість досить швидко діставатись інфраструктури міста. Завдяки природним особливостям, глибина Азовського моря, яке і так називають "дитячим", на території Генгірки є самою меншою, у порівнянні з іншими населеними пунктами Арабатки. Це робить курорт ідеальним місцем для сімейного відпочинку, в тому числі і з маленькими дітьми. А пологе дно і дуже поступово заглиблення дають можливість дуже комфортно себе відчувати навіть тим туристам, які не досить впевнено почувають себе на воді. Теплий клімат пом'якшується і зволожується оточуючими водоймами. Безпосередньо на локації Генгірки сконцентровано весь асортимент бальнеологічних ресурсів цього міні-регіону. Є геотермальне джерело, на місці якого була відкрита перша водолікарня, поряд знаходиться вже легендарне Рожеве озеро, затока Сиваш з цілющою рапою та лікувальною гряззю.

Перспективи для відпочинку

Генічеська Гірка, як і всі рекреації Арабатки, є цілорічним курортом ,але найбільша кількість туристів відвідує локацію саме під час традиційного оздоровчого сезону. Безумовно з кожним роком все більше людей відкривають для себе Арабатську Стрілку у міжсезоння, збільшується кількість поціновувачів гастротуризму, ну і основним в цей період залишається медичний і бальнеологічний туризм. Але море є морем, і відвідувати його всі хочуть влітку. І хочуть щоб нічого від намірів побувати в Генгірці не відлякувало. Ні комарі, які розмножилися вперше за стільки років, через аномальні опади. Ні медузи, які є цілком природним фактором, на який неможливо вплинути, але й залежить їх наявність цілком від погоди. Звісно є певна проблематика, яка аналізується і вирішується. Тому не стільки проблемними є медузи і комарі, яких вистачає на всіх морських курортах, скільки нездоровий ажіотаж в деяких ЗМІ і соцмережах, створений штучно і з певною, чітко зрозумілою метою. Тому перспективи відпочинку в Генгірці влітку 2022 є дуже оптимістичними! Слідкуйте за публікаціями на профільних ресурсах і не лінуйтесь перевіряти і дізнаватись актуальну інформацію з тих джерел, які безпосередньо мають відношення до місцевості яка вас цікавить.