Так як коренева система картоплі відрізняється високою потребою в кисні в період активного утворювання бульб, кращими для картоплі є грунт з рН 5,5-6,0, легкого і середнього гранулометричного складу.

Внаслідок фізіологічних особливостей - слабо-розвиненої кореневої системи і потреби в високому виносі поживних речовин з одиниці площі - картопля є культурою, найбільш вимогливої ​​до умов живлення. Так, 30 т картоплі виносять з 1 га 160 кг N, 60 кг фосфору і 300 кг калію.

Бажаєте вигідно придбати міндобриво для картоплі? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією інтернет-магазину sad-ogorod.in.ua!

Важливим періодом в харчуванні картоплі є фази бутонізації та цвітіння, т. є. періоди найбільших приростів надземної маси і початку бульбоутворення, коли рослини споживають максимальну кількість азоту, фосфору і калію, а приріст бульб досягає в добу 5 ц/га.

Хлорсодержащие калійні добрива інгібують накопичення крохмалю в бульбах, знижуючи його вихід на 2-3%, тому під картоплю рекомендується вносити сульфатні форми калійних добрив, які сприяють підвищенню вмісту крохмалю в бульбах картоплі на 0,5-0,6%.

Терміни внесення мінеральних добрив під картоплю

Фосфорні добрива під картоплю можна вносити як восени, під зяблеву оранку, так і навесні, під передпосівну культивацію.

Навесні рекомендується вносити азотні добрива в нормі, відповідно до планованої врожайності, і 20-30 кг д.р./га фосфору і калію під бульби (при посадці або при нарізці гребенів) для забезпечення рослин необхідним харчуванням на ранніх стадіях розвитку.

За весь період росту картопля або інші овочеві культури з грунту забирають чималу кількість поживних елементів, залишаючи його при цьому виснаженим. Щоб отримати хороший врожай в наступному сезоні, землю потрібно заново наситити корисними речовинами. Осінь є ідеальним часом року для внесення добрива, але потрібно точно знати, що використовувати. Це допоможе уникнути зайвих витрат коштів і часу, так як деякі елементи можуть зникнути до посадки культури під час зими. 

Особливості осінньої підгодівлі після збирання врожаю 

Добрива, які вносяться під час вегетаційного періоду не підходять для осінньої підгодівлі, так як вони використовуються для прискорення росту, набору маси і дозрівання культури. Осінні ж добрива потрібні для поліпшення структури грунту на городі. Тому після збору врожаю землю потрібно наситити калієм і фосфором, а азотні добрива залишити для посадки і зростання овоча.