Мабуть кожен чув або зустрічав абревіатуру СЕТАМ але не кожен знає, що це за система та чим вона цікава. В цій статті розглянемо, що таке СЕТАМ та як прийняти в ньому участь.

СЕТАМ – система електронних торгів арештованим майном. Дана платформа є офіційним та єдиним майданчиком з продажу арештованого та конфіскованого майна, що в примусовому порядку було вилучено у боржників для реалізації та погашення боргу.

Інтерес до аукціонів СЕТАМ пов’язаний в першу чергу з тим, що майно яке реалізується на даному майданчику може уцінюватись до 30% для нерухомого майна та до 50 % для рухомого майна від початкової ціни продажу.

Розглянемо процедуру участі в онлайн аукціонах СЕТАМ

  • Реєстрація на майданчику

Для початку потенційному покупцю потрібно зареєструватися на платформі СЕТАМ або на акредитованому майданчику «Прозорро.Продажі». На підставі даних фізичної або юридичної особи, які були вказані при реєстрації, буде сформований протокол торгів, а також зареєстровано право власності. Тому важливо перевірити правильність вказаних даних на відповідність реєстраційним документам.

  • Оплата гарантійного внеску

Оплата гарантійного внеску у розмірі 5% від стартової ціни лоту підтверджує участь учасника в аукціоні. Кошти повинні надійти на рахунок ДП «СЕТАМ» в межах визначеного аукціоном терміну. У разі невиконання цих умов учасник не допускається до аукціону, а гарантійний внесок повертається учаснику. Після надходження коштів організатор підтверджує участь особи в аукціоні.

Порядок проведення аукціону:

  • Аукціон проводиться у призначений день з 9:00 до 18:00. Якщо учасники подають свої пропозиції за 5 хвилин до завершення аукціону, він може бути продовжений до 22:00.

  • Під час проведення аукціону учасники покроково підвищують ціну на 1% від стартової ціни. Перемогу здобуває учасник, який надав найбільшу цінову пропозицію. Кожен учасник має право на особливу ставку. Скористатися цим правом можна один раз за аукціон. Особливою ставкою вважається цінова пропозиція учасника електронних торгів для придбання майна. Вона є некратною кроку торгів та може бути зроблена на будь-якому їх етапі. Інформація про особливу ставку закрита, інші учасники не можуть бачити її розмір. Інформація про особливу ставку може бути оприлюднена, якщо ставки інших учасників виявляються більші за розміром. В багатьох завершених аукціонах перемагають учасники з кінцевою пропозицією особливої ставки. Це свідчить про те, що вдала стратегія, розуміння процедури торгів і користування правом на особливу ставку може збільшити шанси на перемогу.

Необхідно знати, що учасник може зробити наступний крок лише після кроку іншого учасника. Невдало обрана стратегія участі в торгах може призвести до неможливості збільшення своєї пропозиції.

Читайте на сайті EZakupivli більш детально - Про подальші дії переможця. СЕТАМ.

Попри те, що купівля арештованого майна на онлайн-аукціонах СЕТАМ є вигідним рішенням, варто пам’ятати про можливі ризики. Треба детально проаналізувати юридичні аспекти та фактори, які можуть завадити користуванню та володінню майном у майбутньому.

Більш детально про плюси та мінуси онлайн аукціонів читайте в нашій статті «Чи варто купувати майно на онлайн аукціонах ПРОЗОРРО і СЕТАМ».

Пропонуємо скористатися сервісом E-Zakupivli якщо Ви маєте намір - Придбати на аукціоні рухоме чи нерухоме майна. Завдяки зручній пошуковій системі Ви зможете знайти будь яке майно, що виставлено на реалізацію в системі СЕТАМ та Прозорро.Продажі, а кваліфіковані спеціалісти проконсультують та допоможуть прийняти участь в онлайн аукціонах.