Друзі запрошують в суші-бар, а у вас ніколи не було можливості покуштувати це знамените японське блюдо? Ви повинні знати, що це досить специфічна страва, яку важливо спочатку дізнатися з точки зору культури харчування і очікуваного смаку.

Суші складаються з овочевих і рибних інгредієнтів, щільно загорнутих в відварений рис і листи сушених водоростей. Характерною особливістю суші є їх зовнішній вигляд - в базовому варіанті він нагадує скибочки округлої форми. Суші їдять з невеликою кількістю дуже гострого васабі і соєвого соусу, використовуючи спеціальні палички для їжі. Важливою особливістю цієї страви є те, що її подають холодною і готують безпосередньо перед вживанням, що має велике значення, оскільки більшість видів суші включають сиру рибу (в основному лосось і тунець), морепродукти або ікру. Смак суші дуже ніжний, злегка солодкуватий. Васабі і соєвий соус покликані посилити його і зробити більш виразним.

Чи складно їсти суші

Деяким людям складно користуватися паличками для їжі, тому варто пам'ятати, що ви можете попросити доставку суші у Києві додати палички для початківців. Одна паличка на 1/3 її довжини повинна бути вставлена в порожнину між великим і вказівним пальцями, а інша на тій же відстані повинна утримуватися великим і вказівним пальцями так, щоб верхня частина була рухомою і ефективно захоплювала суші. Покладіть шматочки суші в рот цілком - не кусайте їх. Крім вишукано оформлених ролів, ви також отримаєте: соєвий соус, васабі та шматочки маринованого імбиру на окремих тарілках в ресторані. Як правильно використовувати ці інгредієнти для суші?

Їду не поливають соєвим соусом, а занурюють в нього шматочки суші. Для того, щоб ця операція була максимально гігієнічною, необхідно дотримуватися загальноприйнятих правил. Макніть тільки шматок суші - той, на якому риба і водорості. Васабі наноситься за допомогою паличок прямо на рол. Будьте обережні з кількістю – якщо додати його занадто багато, це може затьмарити  смак страви. Змішувати васабі з соєвим соусом в одній мисці - велика помилка - виходить дуже неприємна солоно-пряна смакова суміш, яка псує весь смак.

Скибочки імбиру використовують після того, як з'їли рол одного виду і перед тим, як спробувати інший. Жування імбиру очищає смакові рецептори і готує їх до нових відчуттів.

Перш ніж переходити до більш складних форм суші з різними незвичайними доповненнями, такими як смажений вугор, восьминіг і незвичні овочі, спочатку спробуйте один з основних варіантів, щоб дізнатися, чи підходить він вам.