Мабуть, ви вже втомились від усіх цих карантинних та інших безпекових заходів. Нічого дивного: вже понад рік ми живемо у цих складних умовах. Ще й доводиться витрачати гроші на різноманітні засоби захисту. Наприклад, доводиться купувати у великих кількостях антисептичний розчин. Але чи знаєте ви, що такий самий розчин ви можете приготувати власноруч, у домашніх умовах? Вам навіть не доведеться купувати дорогі складники. Ба більш, ваш антисептик буде більш ефективним, ніж те, що продається на полицях супермаркетів.

Переваги домашнього розчину

По-перше, ви будете точно знати, що саме знаходиться в пляшечці. Ніде правди діти − у нашій країні виробники часто-густо не дотримуються елементарних стандартів. А державні органи, які мали б контролювати це, дивляться на зловживання крізь пальці. Звідки ви знаєте, що саме ви придбали в магазині? Чи справді у розчині є всі ті складник, які зазначені на етикетці?

По-друге, в магазинах дотепер продаються антисептики, зроблені на основі хлоргексидину. Так, вони не мають різкого запаху та майже не подразнюють шкіру. Проте, хлоргексидин є ефективним тільки в боротьбі з бактеріями. Проти вірусів він практично не допомагає.

Для надійного захисту потрібно використовувати тільки спиртовмісні антисептичні розчини. Ви не сплутаєте їх ні з якою іншою рідиною. Характерний аромат спирту впізнає навіть дитина. Етанол чудово допомагає знешкодити ледь не всі види хвороботворних мікроорганізмів, у тому числі − вірусів. 

Який рецепт схвалила ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я (скорочено ВООЗ) займається питаннями боротьби з пандеміями на міждержавному рівні. Фахівці цієї організації розробили простий та недорогий у виробництві антисептик. Ось, як він готується. 

  1. Берете 833 мл етилового спирту, 41,7 мл перекису водню, 14,5 мл гліцерину та 110 мл води. Цього буде достатньо для приготування одного літру антисептику. 

  2. Змішуєте усі складник в одній посудині.

  3. Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки, використовуйте тільки посуд, що герметично закривається. 

  4. Зберігайте готовий антисептик в герметичній тарі. 

Як підібрати правильні компоненти

Головне, що вам знадобиться, це етанол, етиловий спирт. Так-так, той сами спирт, який ви вживаєте у складі алкогольних напоїв. На щастя, Україна є одним зі світових лідерів по виробництву етанолу. Тому спирт коштує у нас порівняно дешево. Придбати його можна в інтернеті. Беріть звичайну промислову міцність у 96,6%.

Гліцерин потрібен для того, щоб спирт не висушував ваші руки. Інакше шкіра розстріскається та на ній з'являться рани. А перекис водню допоможе знищити ті хвороботворні мікроорганізми, проти яких спирт виявиться безсилим.

Наголошуємо, етанол потрібно розводити до міцності близько 80%. Саме такий розчин найбільш ефективно знезаражує шкіру. 

Як та коли використовувати антисептик

Нанесіть розчин на шкіру рук та розітріть його по поверхні. Переконайтесь, що він потрапив на кожен квадратний сантиметр. Не витирайте руки, а дайте їм висохнути.

Джерело - https://spirt-opt.to/