Кожна пора року відрізняється своїми особливостями експлуатації автомобільних шин. Так, літня гума повинна забезпечувати хороше зчеплення з сухим та мокрим асфальтом, а зимові покришки додатково запобігати ковзанню на засніжених дорогах та льоду. Тому в кінці осені, коли температура на вулиці буде опускатися нижче +7 °С, необхідно «перевзувати» машину в зимову гуму.

Замовити комплект зимових шин в Україні ви можете в магазині «Асканія шина». У каталозі на сайті https://ascania-shina.com/ua/shiny представлено безліч моделей автомобільних покришок для експлуатації взимку, які пропонуються за найбільш вигідними цінами. Але як з величезного асортименту підібрати підходящий варіант? Пропонуємо розглянути особливості підбору зимової гуми.

Різновиди зимових автомобільних покришок

Автошини для зими поділяються на два основних види: шиповані та нешиповані. Другий тип гуми додатково класифікується на:

  • Європейські: дані покришки забезпечують якісне зчеплення з мокрим дорожнім покриттям. Вода проникає в тонкі прорізи протектора, внаслідок чого пляма контакту осушується, а завдяки розвиненій схемі каналів та потужним ґрунтозачепом по периферії гарантується водовідведення та хороша курсова стійкість.

  • Скандинавські: шини покращують якість зчеплення з засніженими дорогами. Для цього виробники виготовляють покришки з розрядженим малюнком протектора глибиною 8–10 мм, дрібними ламелями, прямокутними або ромбовидними шашечками.

Протектор нешипованої зимової гуми ретельно продуманий для виконання наступних важливих функцій: відведення води, продавлювання міцного насту, очищення плями контакту від сніжної кашки та бруду. Для вибору таких покришок потрібно враховувати кліматичні особливості зими в конкретному регіоні: переважання плюсової температури та опадів або мінусової температури зі снігопадами та ожеледицею.

Головні критерії вибору автомобільної гуми для зими

Щоб купити підходящі зимові покришки для автомобіля, потрібно враховувати такі важливі моменти:

  • Виробник. Кожна компанія пропонує продукцію різної якості, від якої залежить вартість замовлення покришок. Якщо бюджет дозволяє, краще віддати перевагу шинам іменитих світових брендів. Деякі азіатські та європейські фірми також пропонують якісну автогуму за досить доступними цінами.

  • Тип протектора. Малюнок з поглиблень на шині визначає поведінку машини на дорозі. Покришки з агресивним протектором підходять для рельєфних місцевостей. Малюнок з дрібними шашечками підійде для міських доріг, які одразу очищають від снігу. Потужні ґрунтозачепи сприяють поліпшенню керованості на розмитих дорогах.

  • «Вік». Зимова гума з торішніх колекцій буде коштувати набагато дешевше нових моделей, при цьому служити майже так само довго. Але варто зазначити, що фахівці не рекомендують купувати шини, які були випущені 3–5 років тому.

У деяких областях України оптимальним варіантом вважаються шиповані зимові шини, особливо якщо доводиться часто їздити по ожеледиці. Шипи в покришках призначені для розбивання сніжного насту або крижаної скоринки, забезпечення якісного зчеплення з асфальтовим або ґрунтовим дорожнім покриттям.