Російська Федерація займає велику територію, має багато населення. Тому рубль ― поширена грошова одиниця. Рубль девальвує з моменту накладання міжнародних санкцій на Російську Федерацію. Тим не менш, дана грошова одиниця торгується на міжнародному валютному ринку. Також російськи гроші дуже залежні від світових цін на нафту.

Окрім того, не зважаючи на агресивну політику РФ проти України, є прошарок населення, що регулярно їздить в Росію. Це обумовлено й родинними зв’язками, працевлаштуванням, тощо. Таким людям треба регулярно переводити гривні в рублі або ж навпаки. Конвертація проводиться по курсу в обмінниках, чи в банківських установах.

Формування курсу

Геополітичні питання в даний час є основним чинником впливу на курс рубля. Напруженість на сході нашої країни робить риторику США та Європейських партнерів більш жорсткою. Навіть при підвищенні цін на нафту, курс рубля має тенденції до падіння. Напряму на формування курсу рубля впливають такі фактори:

  • міжнародні санкції;
  • світові ціни на нафту та газ;
  • напруга в зонах зіткнення на Сході України;
  • біржові оборудки;

Дії Центрального банку України по зміненню ставки чи грошової емісії ― теж компоненти тиску на курс. Також Банк Росії впливає на свою валюту.

Економічне становище в Росії ― ВВП, індекс інфляції, загальні обсяги виробництва та відсоток безробіття, є тими чинникам, що безпосередньо впливають на національну валюту країни.

Прогнози щодо курсу рубля на найближчий час

Спеціалісти говорять про високі ризики для рубля. Незважаючи на підвищення світових цін на нафтопродукти, курс російської валюти продовжує падати. Санкційна політика робить свою справу, риторика США щодо Росії залишається досить жорсткою. До слова такої економічно впливової країни, як Штати, прислухається весь цивілізований світ.

В тому разі, якщо РФ не змінить свій геополітичний вектор, та продовжить підтримувати воєнну напругу на сході України, санкції можуть бути посилені. Тоді російська грошова одиниця стрімко подешевшає. Прогнози для рубля в вузькому коридорі складають 0,36-0,37 грн. Широкий ― 0,35-0,38 грн.

Рубль, як і будь-яка інша валюта, так само чутливо реагує на всі зміни світової економіки. Даний момент для російської грошової одиниці можна назвати несприятливим. Тому слід очікувати посилення гривні по відношенню до рубля. Закінчився опалювальний сезон, й попит на газ знижується. Коронавірус, та локдаун як його наслідок, також зменшили світову потребу в нафті. Ці фактори ― поганий знак для економіки РФ.