Кожна людина може зіткнутися з випадінням зуба. Для цього не потрібно бути хокеїстом або боксером. Замість втраченого зуба актуально встановити імплантат. Протезування на імплантах — сучасний спосіб відновити зубний ряд і зробити посмішку красивою і привабливою.
Плюси і мінуси протезування
Чому імплантати так затребувані серед пацієнтів? Ця технологія найбільш довговічна серед усіх методів відновлення зубів. Термін служби такого протезування — від 25 років і вище.
На відміну від класичного протезування, імплантати мають такі переваги:
1. Рівномірний розподіл жувального навантаження.
2. Можливість встановити постійний імплантат при повній втраті зубів.
3. Відновлення будь-якої кількості зубів, незалежно від їх місця розташування.
4. Естетичність результату. Цей вид протеза виглядає природно і органічно.
5. Набагато зручніші за знімні протези.
Більш того, при цьому виді відновлення різців немає необхідності обточувати здорові зуби, щоб надійно встановити конструкцію. Але головне, що пацієнт не відчуває різниці між штучним і натуральним зубом.
З мінусів можна відзначити більш високу вартість послуги. Однак цей параметр залежить від типу протезування.
Види установки імплантатів
Розрізняють два основних напрямки в протезуванні:
1. Одноетапне. Дозволяє відновити посмішку за один день. В даному випадку за одне відвідування фіксується титановий стрижень з абатментом і коронка. Це найшвидший спосіб, однак його можна використовувати тільки після видалення зуба, тобто «по свіжих слідах».
2. Двоетапне. У цьому випадку корекція посмішки триває півроку. На першому етапі вкручується імплантат в кістку. Після потрібен деякий час, щоб матеріал «прижився», і через 3–5 місяців встановлюють коронки на абатмент.
Ця техніка дозволяє отримати здорову усмішку і забути про проблеми з зубами.
Показання до застосування
Імплантація — найбільш універсальний спосіб корекції зубів. Стоматологічна операція підійде людям будь-якого віку, навіть дітям. Найчастіше імплантати використовують в таких випадках:
1. Відновлення одного зуба. У цьому випадку немає необхідності ставити місток або коронку. Імплант дозволяє отримати натуральний штучний зуб, який не відрізнити від інших.
2. Повна втрата зубів. Знімні імплантати набагато краще фіксуються в ротовій порожнині і рівномірно розподіляють навантаження. Більш того, конструкція не пошкоджує ясна і не відчувається пацієнтом.
3. Якщо немає поспіль декількох зубів. В даному випадку застосовують зубний міст.
Коронки виготовляються з металокераміки і цирконію, а це означає, що матеріал стійкий, надійний і витримає будь-яке навантаження.
Правила догляду за імплантами
Ніяких складнощів при догляді за штучними зубами немає. Знімні елементи бажано знімати ввечері і промивати теплою водою і спеціальними стоматологічними засобами. Незнімний протез необхідно чистити двічі на день. В якості профілактики лікарі рекомендують відвідувати кабінет стоматолога раз на півроку.
Источник: сайт slalen.ua