Щоб вебсайт працював стабільно, важливо зрозуміти, як вибрати хостинг для свого сайту. Коли ви обираєте хостинг-провайдера, треба обов’язково враховувати розташування вашої основної аудиторії. Якщо сервер розташований близько до відвідувачів сайту, то онлайн-ресурс буде швидше завантажуватися в браузері. Чим далі від сервера розташовані відвідувачі сайту, тим більше проблем з завантаженням може виникнути. Для українських користувачів підбирайте хостинг в Україні.
В цій статті ми розкажемо про те, які види хостингу існують і як правильно вибрати хостинг для сайту.
Які типи хостингу бувають
Щоб визначитись з тим, який тип хостингу вам потрібен, розберемо основні його різновиди:
- Віртуальний хостинг. Щоб надати таку послуг, хостер розділяє фізичний сервер на велику кількість невеликих частин (акаунтів). Кожна така частина має ряд властивостей, які відображуються в характеристиках хостингового плану: певна кількість ресурсів серверу, обмежений рівень доступу, ліміти на кількість доменів в акаунті та інші параметри. Коли ви замовляєте віртуальний хостинг, то станете власником одного з таких акаунтів.
Крім ресурсів, що виділяються згідно з певним хостинг-планом, ви будете ділити певні ресурси з іншими користувачами хостингу на тому ж фізичному сервері. Наприклад, IP-адресу, час процесору, оперативну пам’ять.
Віртуальний хостинг підходить початківцям, адже ним легко управляти. Ви отримаєте графічну контрольну панель, робота з якою не потребує ніяких технічних знань. Всі налаштування хостингу виконуються на рівні вашого облікового запису без впливу на глобальну конфігурацію серверу.
Цей тип послуги підходить для тих вебресурсів, які не потребують потужних серверних ресурсів та не мають великої кількості відвідувачів. Наприклад, на віртуальному хостингу можна розмістити блог, невеликий онлайн-магазин або форум. Якщо в майбутньому сайт виросте, то ви можете змінити тип хостингу на більш потужний.
- VPS (віртуальний виділений сервер). Цей тип хостингу побудовано на розділенні фізичного сервера на декілька віртуальних серверів. Кожен з них працює як окремий виділений сервер. Перевагою та основною відмінністю VPS-серверу в порівнянні з віртуальним хостингом є можливість використовувати найвищий тип доступу - рутовий. Це дозволяє самостійно вибрати операційну систему та зробити будь-які налаштування програмного забезпечення під конкретний проєкт.
Вартість такої послуги нижча, ніж у виділеного серверу. Але і потужність VPS не така велика як у виділених серверів.
Замовляючи VPS, ви не отримаєте графічної контрольної панелі. Робота з сервером має здійснюватись за допомогою команд через SSH-доступ. Для початківців це буде занадто важко, адже треба мати певні технічні знання та навички. Полегшити роботу з сервером може додаткове встановлення графічної панелі управління, як на віртуальному хостингу. Також хостинг-провайдери часто пропонують послугу адміністрування серверів за додаткову оплату.
VPS-хостинг - це послуга, що підійде для тих проектів, які не потребують потужності виділеного серверу, проте яким важлива можливість глибоких серверних налаштувань.
- Виділений сервер. Хостинг цього типу вважається найпотужнішим, адже ви отримуєте в оренду цілий фізичний сервер. Ви можете користуватися рутовим рівнем доступу, щоб встановити будь-яку операційну систему та будь-які програми. Як і в випадку VPS, треба буде встановлювати графічну панель управління додатково, якщо ви не маєте навичок роботи з сервером по SSH. Проте в будь-якому випадку треба розуміти як працює сервер, щоб контролювати всі системи та лагодити їх у випадку якоїсь несправності. Ви можете пошукати допомоги в цьому у фрілансерів або використати послугу управління сервером, що надає хостинг-провайдер за додаткову оплату.
Як обрати надійний хостинг
Обираючи хостинг для сайту, важливо не тільки підібрати правильний вид послуг, але також знайти надійну компанію-провайдера.
Розгляньмо декілька параметрів для аналізу хостинг-провайдерів, які допоможуть зрозуміти, як вибрати хостинг для сайту:
- Тарифна сітка.
- Ресурси, які ви отримаєте при тому чи іншому пакеті.
- Залізо, яке використовується для надання хостингу.
- Жорсткі диски: HDD або SSD.
- Дисковий простір і обмеження, які з ним можуть бути пов'язані (наприклад, кількість файлових одиниць, які можна зберігати).
- Вебсервер, який встановлений на сервері (наприклад, LiteSpeed, Apache).
- Обмеження трафіку.
- Бази даних, з якими можна працювати на хостингу (наприклад, MySQL, PostgreSQL).
- Можливість використовувати FTP та SSH доступи.
- Підтримка поштового сервісу в хостинг-пакеті.
- Кількість сайтів, які можна тримати в одному хостинг-акаунті.
- Дата-центри, які пропонуються і чи можливо їх міняти в процесі користування послугою.
- Можливість отримати виділену IP-адресу.
- Наявність тестового періоду або гарантійне повернення оплати.
- Бонуси, які пропонуються при покупці хостингу (наприклад, реєстрація доменного імені або SSL-сертифікат)
- Технічна підтримка та база знань для користувачів.
Обирайте хостинг-провайдера, який пропонує сучасне залізо та SSD-диски, а також слідкує за постійним оновленням програмного забезпечення. Тарифний план обирайте згідно з тими ресурсам і обмеженням, які підійдуть для реалізації вашого вебсайту. Окрім того, зверніть увагу на графік роботи технічної підтримки: має працювати цілодобово та бути доступною за кількома каналами зв’язку. Наявність інструкцій та відеоуроків доступних для користувачів - це хороша перевага для хостера, адже вони вам точно знадобляться. Краще обирати провайдера, який пропонує також домени та сертифікати безпеки - зручно управляти всіма продуктами в одному акаунті. Також такі компанії часто дарують щось зі своїх сервісів при покупці хостингу. Безплатний домен чи SSL вам точно знадобиться.
Тепер ви знаєте, як купити віртуальний хостинг та обрати надійного провайдера. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам знайти надійний варіант для вашого вебсайту.