Альтернативна енергетика – одна зі сфер економіки, що демонструє найбільш динамічний розвиток. Основний напрямок інноваційних розробок у галузі – забезпечення простого доступу до енергоощадних технологій. Виробництво готових систем для накопичення сонячної енергії робить під'єднання та використання фотоелектричних модулів максимально легким та ефективним.
Принцип роботи та комплектація накопичувачів
Для надходження електрики в домашню або виробничу мережу енергію, що генерується сонячними панелями, потрібно привести до параметрів, відповідних більшості електроприладів. Готову до підключення систему накопичення оснащено повним комплектом необхідного устаткування:
- інвертором – перетворювачем постійного струму (що виробляє фотомодуль) у змінний (споживаний електромережею). Інвертор гібридного типу працює як в автономному режимі, так і у зв'язці з центральною мережею та забезпечує робочі характеристики електроструму, оптимальні навіть для високочутливих електроприладів;
- акумулятором – наявність місткої батареї дозволяє використовувати сонячну енергію постійно, незалежно від періоду доби та кліматичних умов. У накопичувальній системі використовуються літієві акумулятори, які відрізняються великою місткістю при незначних розмірах;
- контролером – апаратом, що виконує контрольні функції в процесі зарядження/розрядження батарей, забезпечує коректну роботу акумуляторного обладнання та тривалий термін його використання.
Купити системи для накопичення енергії можна для сонячних електростанцій різної потужності (від 3 до 15 кВт/год). Інтелектуальне мікропроцесорне управління пристрою забезпечує постійний моніторинг геліосистеми.
Експлуатаційні переваги накопичувальних пристроїв
Використання накопичувальних систем Power Bank актуальне у приватних оселях, офісних та адміністративних будівлях або медичних установах, завдячуючи простому встановленню станцій за принципом Plug and Play (увімкни та працюй). Підключення пристрою вимагає тільки під'єднання до мережі та сонячних модулів (у комплект не входять). Окрім швидкого запуску та стабільної потужності, накопичувачі мають ще декілька експлуатаційних переваг:
- габарити пристрою не вимагають підготування спеціального місця під його розміщення, а дизайн корпусу легко поєднати із сучасним меблевим приладдям;
- характеристики літій-іонних акумуляторів дозволяють їх використання у приміщенні, в якому знаходяться люди;
- контролювати роботу станції можливо за допомогою програмного додатка, що встановлено на смартфон або планшет;
- Power Bank можна встановити при підключенні нового об'єкта або інтегрувати в електростанцію.
Надлишки виробленого ресурсу автоматично експортуються в центральну енергомережу за «зеленим тарифом». Програмне управління стежить за експортом електрики, її споживанням та параметрами акумуляторів.
Особливості використання систем з літієвими акумуляторами
Розробка та випуск портативних накопичувальних систем стали можливими завдяки використанню літієвих акумуляторів, конструкція та принцип дії яких мають деякі практичні особливості:
- висока щільність накопичуваної енергії, визначає малу вагу та невеликі розміри батарей;
- відсутність шкідливих випарювань та необхідності у обслуговуванні системи дозволяє її використання в житлових приміщеннях;
- великий діапазон робочих температур (від -20 до + 30 °С) не вимагає створення спеціальних умов;
- мінімальне саморозрядження в неробочому стані гарантує постійну готовність до ефективної експлуатації.
Передбачене виробниками число робочих циклів (від 2500 до 4000) забезпечує тривалий термін користування літієвими акумуляторами.
Найкращі показники у співвідношенні ціни та якості демонструють накопичувачі сонячної енергії австралійської компанії Soluna. Офіційні представники бренду в Україні пропонують придбання як повних систем, так і окремих блоків акумуляторних батарей для заміни або доукомплектації устаткування.