Отоларингологія – це медична спеціальність, яка займається діагностикою й лікуванням патологічних станів, що пов’язані з вухом, носом або горлом і суміжними областями голови та шиї. Якщо у вас є проблеми, пов’язані з цим, можливо, доведеться звернутися до ЛОР-спеціаліста, якого також називають отоларинголог. У Львові не так легко знайти справді хорошого спеціаліста з даного напрямку.
Чим займається отоларинголог?
Умови, які часто лікують лікарі цієї спеціалізації, включають такі стани, як: травми вуха, носа чи горла, проблеми з нервами у вухах, носі чи горлі, проблеми з рівновагою, запаморочення, порушення слуху, вушні інфекції та вроджені дефекти вуха, носа й горла. ЛОР-спеціалісти можуть діагностувати та лікувати такі проблеми. Якщо вас щось турбує,у Львові вас фахово оглянуть і нададуть допомогу в медичному центрі: https://inlor.com.ua/specialities/adult-otolaryngology/.
Лікар також проходить навчання з питань лікування захворювань, травм і деформацій голови, шиї та обличчя. Спеціаліст може проводити косметичні та реконструктивні процедури в цих областях. Отоларинголог також займається проблемами з нервами в голові та шиї, які контролюють зір, нюх, слух і рухи обличчя.
Коли слід звернутися до ЛОР-спеціаліста?
Захворювання, які часто лікує лікар цієї спеціалізації, включають такі стани, як:
-
травми вух, носа чи горла;
-
проблеми з нервами у вухах, носі чи горлі;
-
проблеми з балансом;
-
запаморочення;
-
порушення слуху;
-
вушні інфекції;
-
інфікування мигдалин;
-
вуха плавців;
-
біль у вухах, носі чи горлі;
-
шум у вухах;
-
вроджені вади вуха, носа або горла;
-
проблеми з диханням;
-
астма;
-
алергія;
-
проблема з пазухами;
-
наріст або шишка у вухах, носі чи горлі;
-
викривлена перегородка;
-
небажаний вигляд носа чи обличчя;
-
вовча паща;
-
опущені повіки;
-
носова кровотеча;
-
закладеність носа;
-
проблеми з нюхом;
-
проблеми з голосом або ковтанням;
-
біль у горлі;
-
захриплість тощо.
-
Якщо у вас виникають болі в пазухах, які тривають кілька днів, слід звернутися до ЛОР-спеціаліста. Біль у пазухах охоплює біль в обличчі, вухах, верхніх зубах і носі. Зверніться до свого, щоб діагностувати джерело болю знайти найкращий для вас план лікування.
-
Якщо у вас проблеми зі слухом, які тривають більше тижня-двох, час звернутися до ЛОР-а. У кожного з нас може періодично виникати тимчасова втрата слуху – наприклад, якщо ми слухаємо гучну музику довше, ніж рекомендовано. Але коли проблема не зникає, це може бути ознакою постійного пошкодження вуха – і її слід перевірити.
-
Якщо у вас постійно дзвенить у вухах, варто звернути на це увагу. ЛОР-фахівець – найкращий спеціаліст, щоб перевірити це. У деяких випадках шум у вухах насправді є раннім симптомом втрати слуху.
Як підготуватися до прийому?
-
Підготуйте список препаратів, які використовувалися для лікування.
-
Перед прийомом бажано не прочищати ніс (навіть при нежитю) або закапувати судинозвужувальні краплі, адже ці дії можуть змінити справжню картину хвороби.
-
Не вживайте їжу, якщо має бути огляд горла чи маніпуляції на мигдалинах – це може привести до підвищення блювотного рефлексу.
-
Попередьте лікаря про алергічні реакції – під час огляду він може застосувати знеболювальні засоби.
Будьте здоровими!