Напередодні капітального або косметичного ремонту більшість домовласників планують свої витрати, підбирають оздоблювальні матеріали, прикидають, чи вписується їх вартість в запланований бюджет. І, якщо приблизні ціни на традиційні шпалери або плитку відомі багатьом, то вартість такого порівняно нового в нашій країні оздоблювального матеріалу як рідкі шпалери знають далеко не всі.

Коротко про рідкі шпалери

Перш ніж говорити про ціну матеріалу, варто трохи розповісти про деякі його особливості. Рідкі шпалери реалізуються у вигляді сухої суміші, розфасованої в поліетиленові пакети вагою 1 кг. Розрізняють целюлозні, шовкові і целюлозно-шовкові шпалери. Відрізняються вони переважним компонентом основи, використовуваної в їх складі.

У целюлозних шпалерах роль основного наповнювача грає целюлоза, одержувана в результаті відповідної обробки деревини. В шовкових - основним наповнювачем є найтонші нитки шовку. І, нарешті, в целюлозно-шовкових - целюлоза і шовк знаходяться в приблизно рівних пропорціях.

Від чого залежить вартість матеріалу

Ціна рідких шпалер https://stil.com.ua/ua/zhidkie-oboi/ визначається в першу чергу їх різновидом. Упаковку целюлозних шпалер можна придбати за ціною від 90 грн. Шовкова покриття коштує трохи дорожче - від 150 грн за упаковку. Однією упаковкою суміші можна без проблем обробити до 4.5 м поверхні. Провівши нехитрі розрахунки, можна з'ясувати, що для покриття 1 м² стіни потрібно витратити від 22 грн.

Супутні витрати

Плануючи витрати на ремонт, слід враховувати і вартість підготовчих робіт. Рідкими шпалерами можна покривати практично будь-які стіни без попередньої трудомісткою підготовки. Головне, щоб вони були білими (або повторювали колір матеріалу) і обробленими ґрунтовкою. Поверхні не повинні бути абсолютно рівними, з ідеальною шпаклівкою і затерла. Приплюсувавши додаткові витрати на підготовку, отримаємо підсумкову вартість обробки від 50 грн / м².

Як говорить народна мудрість, все пізнається в порівнянні. Якщо зазначена цифра здається занадто високою, досить згадати процес підготовки стін до поклейки паперових шпалер. Поверхні необхідно ретельно вирівняти, зашпаклювати, зачистити і обробити антигрибковими складами. Мінімальна вартість обробки в цьому випадку складе 150 грн / м².

Різниця очевидна. Не дивно, що все більше споживачів зупиняють свій вибір саме на рідких шпалерах.