Колись ця страва насичувала енергією римських легіонерів, а згодом певний час вважалася їжею простолюдинів. Завдяки старанням короля Фердинанда ІІ піца стала королівською випічкою. Вона давно завоювала прихильність усіх італійців, а наприкінці минулого століття стала бажаним смаколиком на столах українців. Сьогодні великою затребуваністю користується безконтактна доставка піци: https://lapiec-pizza.lt.ua/ .
У чому її магія?
Українці «ходять на піцу» так само часто та охоче, як і «на каву». Національна страва далекої Італії полюбилася нашим співвітчизникам не дарма. Кажуть, що в ній поєднані мудрість з хитрістю. Чому? Тому що окремими її компонентами насититись важко, а от зібрані разом вони дають енергію та створюють свято смаку. Перевірити правдивість цього твердження можна, замовивши фірмову піцу у перевірених виробників: https://lapiec-pizza.lt.ua/ .
Магія страви ще і в тому, що вона дуже різноманітна. Начинок існує безліч. Поціновувачі м’яса, копченостей, грибів, риби знайдуть свій улюблений варіант. Вегетаріанці теж обділеними не будуть - знаменита «Маргарита» їм підійде ідеально. Піца була названа на честь відомої благодійниці, принцеси Савойської.
Дітям без сумніву смакуватиме солодкий варіант страви. Зрештою, універсальність італійського продукту в тому, що додавати в нього можна будь-які компоненти при самостійному приготуванні.
З Італії по всьому світу
На батьківщині кулінарного шедевру сьогодні нараховується понад 2 тисяч видів піци. Неаполь вважається колискою її народження. В цьому - туристична «родзинка» міста, де досі діє перша піцерія Антіка. Справжня неапольська піца готується у печі при температурному режимі + 400 градусів Цельсія не більше 70 секунд. Цього достатньо, щоб все пропеклося та скоринка не стала пересушеною. Їсти такий варіант страви потрібно гарячим - з печі на стіл. Деякі італійські піцейоли тісто замішують на морській воді, ретельно добираючи продукти та приправи. Вони люб’язно поширюють свої технології і рецепти, в які кухарі інших країн привносять власні національні особливості.
В Америці піца отримала визнання та популярність в 20 столітті. І в часи Великої депресії саме вона була універсальною «святковою» стравою, яку споживали люди різного достатку. Круглий апетитний корж з начинкою у коробці стає звичним атрибутом життя українців. Італійську смакоту замовляють на пікніки, перекуси, вечірки. Її полюбляють студенти, бо для них це гарячий ситний обід, доступний сніданок і популярна вечеря. Це ідеальне харчування в офісних умовах.
Піца об’єднує, насичує, радує. Ось чому італійська національна страва в Україні з моди не виходить, вона завжди у смаковому тренді.