Якщо ви вперше орендуєте зйомне житло, то можете зіткнутися з низкою проблем. Особливо легко нарватися на проблеми і конфлікт з господарем, якщо ви орендуєте квартиру вперше. Перш, ніж знімати житло, варто розібратися з деякими нюансами заздалегідь.
Порада №1. Перевірте якість побутової техніки та меблів
Деякі орендарі досить поверхнево ставляться до перевірки побутової техніки. Зазвичай люди дивляться на обстановку і не перевіряють деталі. Однак дуже важливо звертати увагу на якість меблів і ступінь новизни. Якщо меблі незручні у використанні або мають якісь несправності, орендодавець повинен взяти відповідальність по ремонту. Домовтеся з ним про заміну або лагодження предметів перед підписанням договору.
Точно також обов'язково потрібно перевірити справність побутової техніки, змішувачів, туалету, батарей, водонагрівачів та інших предметів. Це слід зробити в присутності домовласника, в іншому випадку, коли ви заїдете в квартиру і виявите проблему, доведеться доводити, що поломка була початковою, а в деяких випадках пояснювати, що це не ваші дії призвели до несправності.
Порада № 2. Зробіть фотографії початкового стану квартири
Не полінуйтеся і сфотографуйте початковий стан квартири в тому вигляді, в якому ви в неї заселяєтеся. Не варто сподіватися на сумлінність орендодавця. При оренді квартири утримується заставу, який багато хто захоче роздобути собі, незважаючи на те, що зовсім не ви є причиною зламаної меблів або сантехніки. Якщо у вас немає доказів, то заставу буде вирахувано і нічого з цим не можна буде вдіяти. Краще все зафіксувати на фото, щоб убезпечити себе.
Сфотографуйте все як є, будь-які пошкодження, плями, тріщини або лущення на стінах, меблів або інших об'єктах, відламану плитку або штукатурку. Це займе всього кілька хвилин, але зате допоможе підстрахувати себе на випадок негаразди.
Порада № 3. Ключі та замок
Господар квартири не має ніяких цінностей в орендованому житлі, тому у нього не буде істотних втрат після крадіжки. Вам же варто убезпечити і захистити себе. Особливо, якщо людина знімає квартиру один. Крім того, житло могло здаватися до вас комусь іншому, і навіть не одній людині, тому зміна замку дозволить вам відчувати себе більш надійно. Звичайно, варто обговорити це питання з орендодавцем, якщо він погодитися на зміну замку без проблем, швидше за все з ним можна домовлятися і в інших питаннях.
Порада № 4. Відповідальність за поломки
У договорі обов'язково повинна прописуватися відповідальність за зламані речі і визначено час усунення несправностей.
Якщо при оренді квартири виникає проблема з побутовою технікою, орендодавець зазвичай проводить і оплачує ремонт за свій рахунок. Однак деякі власники вимагають, щоб орендарі оплачували такі речі зі свого гаманця. Зараз праця коштує дорого, і для ремонту електроприладів потрібно чимало грошей, а це великі витрати.
Якщо орендодавець відповідає за ремонт, він повинен визначити час ремонту. Деякі орендодавці обіцяють відремонтувати несправні речі для вас, але їм подобається відкладати це на потім. Чи можете ви уявити собі неможливість прийняти душ протягом тижня або двох? Тому важливо визначити тривалість ремонту і відобразити це в договорі. Найважливішим є визначення відповідальності за порушення умов договору. Якщо це відповідальності не буде, орендодавець буде тягнути місяць або два, і у вас не буде вибору.
Порада № 5. Звукоізоляція
На жаль, заздалегідь прорахувати цю проблему досить складно. Але не варто недооцінювати її можливі масштаби. Якщо ви знімаєте житло в будинку з тонкими стінами, гучними сусідами і маленькими дітьми, проблеми зі сном будуть Вам забезпечені. Що можна зробити, це вибрати будинок подалі від узбіччя або дороги, з вікнами у двір, якщо двір тихий і вікна не виходять на дитячий майданчик, розташування будинку і двору може мати значення. Дізнайтеся докладно у орендодавця про сусідів, якщо він володіє інформацією, він вам розповість, ви будете приблизно представляти ситуацію.
Порада № 6. Не знімайте житло на першому поверсі
Відомо, що вартість оренди житла має зв'язок з поверхом. Перші поверхи завжди на порядок дешевше. Це виправдано, оскільки на першому поверсі, ви весь час будете відчувати близькість з вулицею, повз будуть проходити люди, заглядаючи всередину, не завжди буде можливість відкривати штори за своїм бажанням або провітрювати приміщення.