Болі в суглобах - одна з найчастіших причин звернення пацієнтів за медичною допомогою. Найбільш часто зустрічаються захворювання суглобів - остеоартроз і остеохондроз хребта. Пацієнти нерідко вживають для позначення цієї хвороби прості терміни - "артроз" або "відкладення солі".

Відвідавши сайт viprosal-v.ua, ви зможете дізнатися більше про те, як попередити біль у суглобах!

Від остеоартрозу в світі страждають, за різними оцінками, 12-20 відсотків населення різних вікових груп. Найчастіше уражається кульшовий суглоб, трохи рідше - колінний, близько 11 відсотків припадає на плечовий. Решта 12 відсотків - захворювання інших суглобів. Кожна третя інвалідність оформляється через артроз.

Його основні симптоми: біль у суглобі, на початку захворювання вона виникає періодично - наприклад, при фізичному навантаженні, ходьбі, тривалому стоянні, а проходить в стані спокою. При прогресуванні захворювання біль стає постійною.

Причина виникнення цієї хвороби науці досі невідома. Але можна назвати кілька профілактичних заходів, які дозволяють знизити ризики її виникнення: 

  • не перевантажувати суглоби, 
  • уникати травм,
  • не набирати зайву вагу. Люди з надмірною вагою частіше страждають артрозом, особливо колінного і тазостегнового суглобів.

Також в зоні ризику люди, які народжуються з гіпермобільністю зв'язкового апарату, дуже рухливими зв'язками - вони сильно схильні до травматизації, що може сприяти розвитку артрозу. 

Що робити, якщо суглоби почали боліти?

Якщо суглоби почали боліти, варто дотримуватися кількох правил, що дозволяють знизити на них навантаження.

По-перше, виключити біг, стрибки, глибокі присідання, тривале перебування в положенні "сидіння на корточках". Погіршують стан суглобів і підсилюють болю швидка і тривала ходьба, особливо по нерівній і пересіченій місцевості, підйоми і спуски з гір, ходьба по сходах.

По-друге, слід уникати підняття і перенесення важких предметів.

По-третє, треба носити зручне взуття, на низькому (2-4 сантиметри) широкому каблуці з м'якою еластичною підошвою - воно дозволяє гасити удар, який поширюється по кінцівки під час зіткнення п'яти з землею.

По-четверте, використовуйте індивідуально виготовлені устілки-супінатори при патології стоп (поздовжньому або поперечному плоскостопості), а при навантаженнях і тривалій ходьбі - ортези.

Лікується остеоартроз, як правило, комплексно: зміною рухових стереотипів, зниженням ваги тіла, розвантаженням уражених суглобів, лікувальною гімнастикою і масажем, фізіотерапією і ліками, які повинен підібрати лікар.