Тендери Прозоро - це чудова можливість отримати контракт з державою та збільшити прибуток компанії. Але участь у тендері ще не гарантує перемогу. З цієї статті ви дізнаєтеся п’ять рекомендацій, які суттєво збільшать ваші шанси на успіх. 

Проаналізуйте конкурентів.

Перш ніж подавати свою пропозицію у конкретний тендер, подивіться на потенційних конкурентів. Спробуйте з’ясувати, чи ви з ними в одній “ваговій категорії”? 

Одна із переваг системи електронних закупівель Прозоро в тому, що в ній вся інформація відкрита. Це значить, що ви маєте можливість подивитися попередні тендери конкретного державного замовника, хто в них перемагав, з якою ціною, кого та за що дискваліфікували. 

Порівняння остаточної ціни переможця в аналогічному тендері з ціною, нижче якої вам знижуватися просто нерентабельно, дасть розуміння, чи варто взагалі брати участь в конкретному тендері.    

Дізнайтеся більше про замовника.

На торговельному майданчику Zakupki.Prom.ua з’явилася можливість подивитися відгуки про замовників та постачальників, а також їх та рейтинг. 

Це дозволить вам більш зважено прийняти рішення, чи співпрацювати з конкретним замовником. Наприклад, якщо в нього є багато відгуків від різних постачальників про несправедливу дискваліфікацію або порушення умов підписаного контракту, то можливо пошукати інший тендер? 

І навпаки - велика кількість позитивних відгуків можуть стати вирішальним при виборі закупівлі.

Запасіться терпінням та уважно вивчіть вимоги замовника.

Як зазначають експерти із державних закупівель, у більшості випадків замовник відхиляє тендерну пропозицію, тому що вона не відповідає УСІМ вимогам.

Тому варто, як слід ознайомитися з усіма документами до закупівлі (враховуючи додатки). Якщо ви в чомусь не впевнені, запитайте у замовника або проконсультуйтеся з фахівцями майданчика, на якому ви зареєструвалися для роботи з тендерами.  

Після вивчення усіх вимог, запитайте себе: а мій товар (послуга, робота) дійсно відповідає усім характеристикам? Чи буде моя ціна конкурентоспроможною? 

Почніть підготовку заздалегідь.

Серед вимог замовника може бути необхідність надати певні документи, які постачальник може отримати тільки від третіх осіб. Наприклад, банківська гарантія, лист-відгук, сертифікат якості тощо. Такі документи варто підготувати першочергово. 

Адже якщо не надати документ, який вимагає замовник у документації до закупівлі, то це може бути підставою для дискваліфікації. 

Пам’ятайте: усі документи необхідно завантажити до того, як закінчиться термін прийому пропозицій. 

Підготуйтеся до аукціону.

Якщо ви бажаєте перемогти у тендері, то слід уважно віднестися до підготовки до аукціону. 

Розрахуйте заздалегідь мінімальну ціну своєї пропозиції, нижче якої ви не будете знижуватись. Адже ваша кінцева мета - отримати прибуток, тому треба чітко розуміти цінову межу, яку перетинати просто не має сенсу з точки зору рентабельності.   

Деякі постачальники піддаються азарту під час аукціону та пропонують ціну, нижче якої не хотіли знижатися. Тому треба тримати емоції під контролем. 

Щоб краще підготуватися, скористайтеся безкоштовним тренажером аукціонів, який розробив торговельний майданчик Zakupki.Prom.ua. Це симулятор реального аукціону, який допоможе вам потренуватися та розробити власну переможну стратегію. 

Використовуйте вищезазначені рекомендації на практиці, будьте уважними та дисциплінованими, і у вас обов’язково все вийде. Бажаємо успіхів у тендерах Прозоро!