Алкоголізм – небезпечне захворювання, яке потребує грамотного, комплексного лікування. Свою допомогу в боротьбі із алкогольною залежністю пропонують фахівці наркологічного центру «ADOMED», що спеціалізується на лікуванні даного захворювання і кодуванні. Кодування допомагає швидко, комфортно та ефективно подолати патологічну залежність.
Стадії алкоголізму та показання до кодування
Алкогольна залежність розвивається поступово. Патологічний процес протікає в кілька стадій:
-
Нульова – проявляється тимчасовим, періодичним вживанням спиртного. На даному етапі патологічна залежність не сформована, людина може контролювати себе і відмовитися від алкоголю. Однак, якщо не кинути пити, то протягом року звичка переросте у хворобу.
-
Перша – на цій стадії людині стає важко контролювати тягу до спиртного, а доза алкоголю, необхідного для досягнення стану сп'яніння, поступово збільшується.
-
Друга – виявляється розвитком абстинентного синдрому. У поведінці пацієнта з'являється агресія. Контроль над вживанням спиртних напоїв повністю втрачається.
-
Третя – характеризується щоденним вживанням спиртного. Починає розвиватися деградація особистості, виникають галюцинації, психози. Уражається і фізичне здоров'я. На тлі зловживання спиртним розвиваються хронічні системні захворювання.
Кодування може бути рекомендовано пацієнту на будь-якій стадії алкогольної залежності, проте особливо необхідна дана процедура на останніх етапах розвитку патологічного процесу. На думку фахівців, кодування дає найкращий ефект, якщо вдатися до неї при виявленні перших ознак алкоголізму.
Як проходить кодування?
У наркологічному центрі «ADOMED» кодування від алкоголізму в Києві проводиться анонімно, без постановки на облік. Залежно від обраного методу процедура може проходити як в стаціонарі, так і в домашніх умовах. Спеціаліст розповідає пацієнтові про кодування, можливі наслідки. Після цього з хворим укладається відповідний договір.
Процедура кодування вимагає обов'язкової підготовки. Тільки з правильно проведеними підготовчими заходами можна отримати виражений, а головне – стабільний результат, без зривів і рецидивів. Спочатку пацієнта виводять із запойного стану, проводять детоксикацію (очищаючі маніпуляції). Перед кодуванням хворий повинен як мінімум тиждень дотримуватися тверезості і не вживати спиртного.
Методи кодування
Кодування може проводитися за допомогою різних методів. Оптимальний варіант підбирається лікарем індивідуально з урахуванням фізичного та психологічного стану пацієнта, стадії алкоголізму, професії та інших особливостей конкретного клінічного випадку. У реабілітаційному центрі застосовуються такі методи кодування:
-
Ін'єкції – одного уколу цілком достатньо, щоб сформувати відразу до спиртного. Ефективно як щодо міцного алкоголю, так і при зловживанні слабоалкогольними напоями. Тривалість дії – близько 3 років.
-
Капсули «Еспераль» – імплантуються в організм пацієнта підшкірно в районі живота або спини. Процедура проводиться виключно в стаціонарних умовах після попереднього медичного обстеження.
-
Гель «Дісульфірам» – вводиться підшкірним шляхом під лопатку або в сідничну область. Тривалість дії кодування пацієнт може вибирати самостійно. Препарат формує у людини фізіологічну огиду до спиртних напоїв.
Важливо розуміти, що кодування – це лише метод допоміжної терапії, що дає стан тимчасової тверезості. Повноцінне, успішне лікування алкоголізму вимагає обов'язкової психологічної реабілітації та курсу соціальної адаптації.
Визначитися з найкращим методом кодування можна під час індивідуальної консультації, звернувшись до фахівців Європейського Інституту Залежностей «ADOMED». Процедура в клініці проводиться максимально комфортно, ефективно і безпечно для пацієнта. Вартість буде залежати від способу кодування і необхідної кількості сеансів.