Неприбуткова організація - особливий вид діяльності. При її реєстрації є чимало нюансів, які обов'язково потрібно врахувати. Швидка реєстрація неприбуткової організації з юридичною компанією Інтаєр не займе багато часу
Ознаки організацій з неприбутковістю
Громадське об'єднання і благодійна організація - найбільш часто зустрічаються види неприбуткових організацій. Громадські об'єднання складаються з осіб як фізичних, так і юридичних, які займаються захистом свобод і прав, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів. Всі дії здійснюються спільними зусиллями. В благодійній організації в обов'язковому порядку повинна бути створена і затверджена програма для того, щоб виконувати завдання, які вказані в Статуті в якості цілей. Такі організації можуть бути створені як суспільства, фонди або установи. Вимоги, яким повинні відповідати неприбуткові спільноти, прописані в Податковому кодексі України. Для отримання статусу неприбутковості зверніть увагу на:
- процес створення і реєстрації відповідно до законодавства;
- вказати в установчих документах заборону на розподіл прибутку;
- опис передачі установчих документів у разі припинення діяльності юридичної особи;
- внесення даних про юридичну особу до спеціального реєстру.
Всі доходи, які отримані неприбутковою компанією, повинні витрачатися тільки на утримання спільноти і реалізацію цілей, які вказані в Статуті. Такі юридичні особи не є платниками податку на прибуток, але подають звітність до контролюючих органів. У тому випадку, якщо цілі будуть порушені, доведеться виплатити податок на прибуток і перейти на загальну систему оподаткування.
Документи для реєстрації некомерційної організації
Щоб зареєструвати неприбуткову організацію, не обов'язково створювати юридичну особу. Її засновниками можуть виступати особи, які досягли повнолітнього віку, іноземці та громадяни з реєстрацією, але без українського громадянства. Згідно ст. 19 Закону, щоб провести реєстрацію неприбуткової організації, необхідно надання наступних документів:
- заяву про державну реєстрацію громадського об'єднання, де відсутній статус юридичної особи;
- оригінал (копія, завірена нотаріусом) рішення про створення громадського об'єднання;
- дані про засновників громадського об'єднання;
- відомості про особу (осіб), які будуть представляти громадське об'єднання.
Слід враховувати, що підписи в заяві повинні бути завірені нотаріусом. Зареєструвати некомерційну організацію - досить складно, процес складається з багатьох етапів, адже він не закінчується на поході до держреєстратора. Після цього необхідно отримати спеціальний статус в ГФС і різних фондах. Кращим рішенням буде звернення до професіоналів, які чітко розуміють, як виконати процедуру з мінімальними втратами часу і грошей.