Ми рідко надаємо великого значення тому, яка вода тече з наших кранів. Якщо вона прозора, ми вважаємо її чистою. Але всередині неї можуть бути речовини, які шкідливі нам або змінюють смак води. Щоб їх виявити достатьно провести аналіз питної води в домашніх умовах за невелику вартість. Якщо ви вважаєте, що з вашою домашньою водою щось не так, обов'язково перевірте її якість.

Чиста вода безбарвна, прозора і не має запаху. Зміна кольору може бути викликано розчиненням хімічних сполук із стічних вод, попаданням органічних речовин в грунт, наявностю сполук заліза і цвітінням. Каламутність викликана органічними (гумусові сполуки) і неорганічними (залізо і марганець гідроксид, глина) суспензиями. Вони також можуть викликати зміну запаху на рослинний (грунт, мох, сіно, торф, кора, квіти) або гнильний (затхлий, гнійний, цвільовий, тухлих яйєць). Більшість природних вод мають нейтральний рН (6,8-8,5).

Випробування, що визначають параметри води, можуть проводитися в лабораторіях санітарно-епідеміологічних станцій. Якщо вас турбує якість води, ви можете спочатку провести простий тест, що визначає її основні параметри. Купити такий тест можно за посиланням в магазині NanoMarket. Експрес-тести для води одноразового використання застосовуються з метою вимірювання основних параметрів питної води і води побутового призначення. Вони підходять для тестування і аналізу pH, загальної лужності, твердості, вмісту заліза, міді, свинцю, нітратів, нітритів, брому, загального хлору, цианурової кислоти, хрому, фториду. Жорсткість - одна з найважливіших характеристик води. Цю властивість воді надають солі магнію і кальцію (Mg і Ca), які називають солями жорсткості. Чим менше їх концентрація, тим м'якше вода.

Як використовувати:

  1. Зберіть зразок води для тестування у флакон, чашку або контейнер.

  1. Занурте індикаторний папір в потрібний зразок води і витягніть протягом 2 секунд.

  1. Тримайте тест горизонтально і злегка постукайте або струсіть, щоб видалити зайву воду.

  1. Уважно прочитайте результати тесту протягом 60 секунд при хорошому освітленні. Зміни кольору, які з'являються по краях тестових блоків або після того, як пройшло більше 2 хвилин, не мають значення.

Вода завдає шкоди здоров'ю, коли містить речовини, які небезпечні для здоров'я або стають небезпечними в досить високій концентрації:

  • надлишок заліза і марганцю відповідає за жовто-коричневі плями на сантехніці і надає воді металевий присмак. Така вода при постійному питті сприяє руйнуванню зубів і серцево-судинним захворюванням;

  • зміст алюмінію (Al) вище допустимого може привести до втрати пігменту в шкірі і прискорити розвиток хвороби Альцгеймера;

  • фторид (необхідний для захисту зубів від руйнування) є канцерогенним в надлишку і викликає передчасне старіння шкіри;

  • сполуки хлору можуть подразнювати шкіру і слизові оболонки, викликати головні болі і нудоту, а при довгостроковому вживанні - пошкодження нирок і печінки;

  • підвищений рівень нітратів може призвести до гіпоксії у дітей.

Виконання аналізу води є відправною точкою для визначення найбільш підходящого методу його фільтрації.