Люди роками використовують дрова для отримання тепла. Хоча через вугілля їх стали використовувати набагато рідше, сьогодні дрова знову стають цінним паливним матеріалом. Все завдяки тому, що це поновлюване джерело енергії. На місце вирубаних дерев постійно висаджують нові.

Найкращий вибір, коли мова йде про дрова колоті — це сировина з листяних дерев. Найчастіше люди обирають дуб, бук, березу, граб та ясен. Чому дрова заготовляють насамперед із листяних дерев? Вони не містять великої кількості смоли, яка під час горіння стає наслідком формування плям, які потім важко видалити. Крім того, хвойна деревина під час горіння виділяє багато диму.

дрова

Листяна деревина в процесі горіння навпаки виробляє значно менше сажі. Завдяки цьому вам буде легше зберігати вогнище в чистоті, а це особливо важливо, якщо ваш камін знаходиться в вітальні. Якісна деревина для каміна не містить хімікатів. Тому її спалювання безпечне для навколишнього середовища та здоров'я людей.

Чому саме дрова?

Якщо ви досі скаржитесь на високі рахунки за опалення, деревина може заощадити гроші. Палаючий камін здатний обігріти всю вітальню та навіть сусідні приміщення. Це прекрасне рішення, наприклад, для дачі, де ви не можете дозволити собі встановити повноцінну систему опалення. За оцінками, спалювання деревини може обійтись на 30% дешевше, ніж використання вугілля. Зверніть увагу, що спеціально виготовлені по технології дрова генерують більше тепла і спалюються ефективніше, ніж волога чи мокра деревина.

Ось чому варто запасати дрова. Деревина, придбана прямо в лісі, вимагає тривалого висихання і рубки. Продукти, наявні в пропозиціях різноманітних магазинів, вже належним чином нарізані, так що вони легко помістяться у вогнище. Купуючи готові комбінації дров, ви також можете бути впевнені, що хвойні дерева, або ті, що містять домішки хімікатів, серед них не з’являться. Крім того, дрова укладаються на зручні, готові до транспортування піддони. Ви можете негайно помістити підготовлені таким чином дрова в комору, розташувати під укриттям або поруч з каміном у вітальні. Це виглядає дуже естетично і навіть може бути декоративним елементом у скандинавській композиції.

дрова

Радимо використовувати найпопулярніші породи деревини для камінів (береза, граб, вільха та дуб), а також брикети з дерева, які можна використовувати як заміну дров. Важливо вибрати правильний тип деревини для своїх потреб. Широкий діапазон не полегшує рішення, але поради нижче допоможуть прийняти найкраще рішення.

Які дрова краще підійдуть для каміна?

По-перше, слід подумати про те, яка порода буде ідеально відповідати вашим потребам. Якщо ви шукаєте деревину, яка довго і тихо горить, зверніть увагу на бук і дуб. Це прекрасний вибір, якщо ви не хочете занадто часто додавати дрова у вогнище. Вони створять естетичне полум'я, біля якого ви будете раді з’їсти сімейний обід або випити келих вина.

Дуб і бук мають відносно високу калорійність. Інші варіанти можуть бути кращим за них. Однак це не створить такого візуально привабливого полум’я, проте дасть змогу отримати більше тепла. Так це працює, якщо ви хочете добре прогріти приміщення, а не дивитися на полум’я. Ви не повинні турбуватися про продуктивність такої деревини. Хоча вона не відповідає калорійності твердого вугілля, вона все ще дуже ефективна. Її набагато простіше зберігати та транспортувати. Вигідна ціна також є істотною перевагою, що виникає внаслідок вибору такого палива.

дрова

Ще одне дерево для каміна, яке варто розглянути — дерево з фруктових дерев. Вона дає приємний запах під час горіння, саме тому особливо популярна при приготуванні м’яса. Вона горить повільно і рівномірно. Завдяки цьому проводити час біля каміна — те ще задоволення.

Купуючи деревину, також зверніть увагу на те, чи правильно вона підготовлена ​​до використання. Деревина, яку ви палите в каміні, повинна залишатися сухою. Тоді деревина згорить рівномірно, виділяючи бажаний аромат.

Так які дрова обрати?

Восени багато власників камінів стикаються з вибором. На ринку є деревина з різних видів дерев. Перш ніж купувати правильне паливо, варто ознайомитися з основними властивостями дерева. Найкращі дрова для каміна — це паливо з листяних дерев, таких як граб, дуб, ясен. Така деревина віддає велику кількість тепла і горить рівномірно.

Хвойні містять велику кількість смоли і, як правило, «стріляють». Під час горіння смола буде виділяти досить характерний запах та велику кількість диму, що може призвести до забруднення печі та димоходу.

Однак, приймаючи рішення про листяне дерево, слід враховувати, чи купувати деревину з м’яких або твердих дерев. Деревина з твердих дерев, таких як дуб, горить довше і віддає більше тепла завдяки більшій калорійності. З іншого боку, м'які дерева, як липа, мають меншу калорійність, менше горять і менше віддають тепло.

Крім вибору дров для каміна, важливе місце має місце зберігання палива. Зберігання палива в сухому місці спрямоване на зниження вологості, що забезпечує тривале та ефективне горіння. Ви також можете розглянути можливість придбання палива заздалегідь і подбати про його висушування самостійно.