Освітлення дитячої кімнати

Світильники в дитячій – важлива деталь при її оформленні. Експерти інтернет-магазину "МамаДекор" поділилися декількома важливими моментами при підборі освітлення, які не можна ігнорувати.

Дитяча кімната – також багатофункціональна, як і вітальня. Це світ, де живе дитина: спить, грає, займається. І освітлення в дитячій повинно відповідати його біоритмам, завданням і зонам.

Зонування освітлення дитячої кімнати (https://mamadecor.ua/special-luminaires-kids) ділиться на декілька основних типів:

  • спальне місце;
  • робоча зона (стіл школяра);
  • ігрова зона.

Для освітлення кожної зони не забуваємо про багаторівневому (багатоярусному) розподілі світла.

Основним освітленням в дитячій повинен бути денне природне світло.

Верхнє світло має бути з хорошим освітленням стін і підлоги (особливо коли дитина маленька). Люстру на стелі розміщуємо таким чином, щоб відкриваючи очі, стельовий світильник не було видно.

Особливу увагу приділяємо робочій зоні. Настільна лампа – обов'язковий атрибут на дитячому робочому столі. Вона дозволить малюкові працювати за столом в будь-який час дня. Але не забуваємо, що при настільній лампі має бути фонове освітлення, щоб не створювався сильний контраст.

Пам'ятаємо і про освітлення біля ліжка.

Для маленької дитини таким може служити торшер з текстильним абажуром, що дає розсіяне м'яке світло або спеціальний нічник, з яким дитині буде простіше заснути.

Якщо дитина читає в ліжку, можна встановити бра у головах або настільний світильник на приліжковій тумбі.

До вибору дитячих світильників і джерел світла (ламп) для них підходимо грунтовно, вибираємо прилади від якісних виробників, що спеціалізуються на дитячому висвітленні таких, наприклад, як Nowodvorski, Eglo, Ideal Lux, MW-Light.

У всіх світильниках уникаємо відкритих ламп і хитких конструкцій!

Освітлення спальні

Спальня – наша рекреаційна зона, де ми відновлюємо сили після трудового дня. Це особистий, навіть інтимний простір, тому важливо відчути замовника, його характер і потреби. Головне завдання – створити в спальні максимальний комфорт. Світло має бути м'яким, ненав'язливим, таким що дозволяє розслабитися.

Світло в спальні не повинен бути яскравим. Можна обійтися без верхнього освітлення, оформивши зоряне небо або багаторівневу стелю, декорованою світлодіодною стрічкою. Декоративне освітлення в спальні допоможе створити романтичний настрій.

Для читання використовуємо приліжкові світильники або бра біля ліжка. Світло має бути досить яскравим, щоб добре бачити будь-який текст, але обмеженим за площею освітлення.

Для створення загального освітлення підійде торшер з плафоном, що розсіює світло вгору.

Якщо є дзеркало, оформляємо його підсвічуванням. А ось шафки і гардеробну – підсвічуємо так, щоб світло падало не на обличчя, а всередину шафи.

Не забуваємо і про підсвічування деталей, картин або архітектурних елементів (ніш, арок), і про правила їх підсвічування. Архітектуру підсвічуємо знизу вгору, картини-зверху, але портрети – знизу.

Оригінальним рішенням в спальні може стати підсвічування штор (підсвічуємо знизу). Використовуючи світлодіодну стрічку RGB, можна змінювати кольори (в залежності від настрою і завдання). Не забуваємо і про світлодіодне підсвічування багаторівневої стелі з гіпсокартону, який сам по собі відкриває великі можливості для світлового оформлення проекту.