У цьому році курс на міжбанку став головним індикатором настроїв на валютному ринку. Саме за ним стежать всі ті, хто цікавиться тим, що відбувається: і прості громадяни України, і «міняли» на ринку, і співробітники валютних відділів у банках. Курс готівкового долара з великим ступенем точності повторює всі коливання безготівкового, лише  зрідка прискорюючи своє зростання або падіння.

У цьому році істотну пропозицію валюти на міжбанку забезпечили іноземні компанії, яких привабила висока прибутковість розміщених Міністерством фінансів облігацій внутрішньої держпозики (скорочено - ОВДП). За десять з половиною місяців вони купили цінних паперів на суму понад 92 млрд. Грн. Саме завдяки валюті нерезидентів на міжбанку сформувався надлишок пропозиції, який практично повністю викупив Національний банк, поповнивши таким чином свої золотовалютні резерви.

Нерезиденти зламали фактор сезонності, що діяв кілька років поспіль (коли взимку курс долара був найдорожчий, а влітку - найдешевший). Поки вони купували ОВДП, курс зростав. Але як тільки почнеться зворотний процес (а він рано чи пізно почнеться), курс на міжбанку знову полізе вгору. А разом з тим почне рости і курс в обмінниках. Чи врятують готівковий валютообмін гастарбайтери, які везуть в Україну валюту з Європи, сказати складно.

Джерело: Курс Украины