Сучасні смартфони дозволяють кожному відчути себе оператором. За допомогою телефону можна набрати непоганий відеоряд. Досвідчені користувачі таким чином створюють контент для соціальних мереж і збирають багато переглядів. Оператори-початківці не можуть похвалитися якістю зйомки – багато помилок знижує якість роликів. Поширена помилка – вертикальне відео. Звичайно, така орієнтація ролика більш зручна для зйомки. Ось тільки потім виникає питання, як перевернути відео, щоб змонтувати придатний до перегляду продукт.

Корисний порадник і хороший інформатор

Кожному потрібен друг, який буде просвіщати і тримати в курсі подій. Такої людину на прикметі немає? Його замінить «Комфі». Компанія діє на вітчизняному ринку вже не перший рік. Багато українців вже встигли стати її клієнтами. Мультибрендовий магазин пропонує техніку різного типу для офісу і дома. Тут клієнти можуть розраховувати на акції, подарунки, бонуси.

«Комфі» не тільки забезпечує технікою і аксесуарами. У компанії є власний блог, в якому він ділиться цінними порадами з аудиторією. З матеріалів можна дізнатися секрети готування і прибирання. Тут багато лайфхаків, пов'язаних з різною технікою.

Цікавлять огляди на пристрої? Вони пропонуються в окремому розділі блогу. Зверніть увагу, в поле зору автором потрапить не тільки техніка. Тут можна дізнатися про нові комп'ютерні ігри, посуді різних типів.

Вчимося змінювати формат відео

Багато сучасних гаджетів навчені боротися з такою проблемою. Вони автоматично перевертають відео, коли користувач знімає в горизонтальному режимі. Однак перші секунди зйомки легко напортачить. Якщо користувач порушив усі правила і тримав смартфон вертикально, а тільки потім поміняв орієнтацію пристрою, то ролик виявиться перевернутим на бік. Звичайно, дивитися його буде незручно. На щастя, сьогодні є інструменти, які дозволяють перевертати відеозапису.

Така, власники айфонів можуть використовувати Rotate&Flip Video. Таке додаток треба шукати окремо в магазині програм. Вона надається безкоштовно.

Як перевернути зображення на комп'ютері? Користувач операційки «Віндовс» можуть вдатися до допомоги Free Video Flip and Rotate. Програма дозволяє зберегти результат.

Програми дозволяють виправити ряд операторських недоліків. Але, звичайно, бажано відразу робити якісний продукт.

Коли варто знімати вертикально

Така орієнтація багатьом визнається невдалою. Чи так це насправді? Все залежить від ситуації, а точніше, від об'єкту, що знімається. Не завжди горизонтальна орієнтація є найкращим рішенням. Так, знімати високі хмарочоси і дерева зручніше вертикально. Формат краще відображає грандіозність о'екта. До того ж, при такій зйомці в кадр не потрапляє «сміття» - мова йде про не потрібні об'єкти.

Прийнято знімати вертикально співаків, акторів, які виступають на сцені. У цьому випадку вся увага буде зосереджена на конкретному персонажі. Звичайно, для групових зйомок вертикальний формат не підходить.