Сонячна енергетика в Україні активно розвивається. Все більш доступними для людей стає обладнання для генерування сонячної електроенергії, яке можна використовувати як для власних потреб, так і для заробітку. Паралельно із розвитком енергоринку відновлювальної енергетики, розвиваються і супутні галузі. Однією з них є виробництво кріплень для сонячних панелей. Ринок виробників представляють декілька гравців, однак для того, щоб краще зрозуміти і їх діяльність, і їх продукцію, слід для початку дослідити, якими бувають кріплення.

Види кріплень для сонячних панелей

Кріплення для сонячних панелей, що будуть розміщуватися на даху.  Комплект обладнання буде включати:

·        профіль для монтажу;

·        з'єднувачі направляючих;

·        прижими

·        кронштейни для закріплювання систем на дахах;

·        додаткові матеріали для кріплень – метизи.

 

Для електростанцій, що монтуються на землі, використовується дещо інше обладнання:

·        наземні столи – статичні конструкції для кріплення сонячних панелей

·        трекери - обладнання, що слідкує за рухом сонця і в автоматизованому режимі направляє кути поворотних конструкцій та поверхонь сонячних панелей для більш ефективного генерування електроенергії;

·        геошурупи - для швидкого наземного монтажу.

 

Існують також нестандартні системи кріплень.

·        системи кріплень до стін фасадів будинків;

·        системи кріплень на горизонтальні дахи;

·        системи кріплень для навісів.

Кріплення класифікують не тільки в залежності від місця установки, але і в залежності від матеріалів, з яких вони виготовляються. В цілому ж для виготовлення кріплень використовують алюміній,  оцинковану сталь та нержавіючу сталь. Найбільш доступними по ціні є вироби з оцинкованої сталі.

 

Розглянемо, якими бувають різні види кріплень:

·        алюмінієві кріплення, що не мають покриття;

·        алюмінієві кріплення, захищені шаром фарби;

·        анодовані алюмінієві кріплення;

·        кріплення, виготовленні методом гарячого чи холодного цинкування;

·        нержавіючі види кріплень

 

 ТОП-9 українських виробників кріплень для монтажу СЕС

 Ринок кріплень до конструкцій сонячних електростанцій представлений вітчизняними та зарубіжними виробниками. Сервіс joule.ua зібрав інформацію 9 українських виробників кріплень.

 

Kріптер, м.Київ.

Kripter на ринку знаходиться нещодавно, з 2015 року. Офіс знаходиться у м. Вишневому  та столиці. Асортимент продукції – достатньо широкий і покриває усі потреби в кріпленнях. Компанія Kripter була постачальником обладнання для Херсонської СЕС потужністю 4 МВт та найбільшої вертикальної фасадної СЕС у Києві. На власну продукцію виробник дає 10 років гарантії. Алюмінієва продукція має 20 років гарантійного обслуговування. Обладнання можна знайти в дилерських мережах та Епіцентрі. При оптових замовленнях на кріплення до СЕС потужністю від 1 МВт можливо співпрацювати з виробником без посередників.

 

Ефкон, м.Київ.

Даний виробник на ринку знаходиться з 1974 року, проте профіль для кріплень СЕС з'явився в асортиментному рядку тільки з 2008 року. Головний офіс компанії знаходиться у Києві. Ефкон виготовляє весь набір запчастин та кріплень із алюмінію.  Найбільші проекти: Трифонівська СЕС потужністю 10 МВт та Калинівська СЕС потужністю 12 МВт. На власну продукцію виробник дає 15 років гарантії.

 

Солар Стальконструкція, м.Дніпро.

Представник східної України розмістив свій основний офіс у Дніпрі. Діяльність стартував з 2012 року і на сьогодні є одним із найбільших виробників кріплень до СЕС. На сьогодні підприємство здатне виготовляти 1800 тон обладнання, чого достатньо для монтажу електростанцій потужністю 800 МВт. Продукція виготовляється з алюмінію та оцинкованої сталі гарячого та холодного цинкування.  Найбільші проекти знаходяться у Білорусі та на Львівщині, де запущено СЕС потужністю 37 МВт. Прямі поставки продукції не здійснюються. Для того, щоб придбати обладнання, потрібно звертатися до дилерів.

 

ЛС ПРОФІ, м.Київ.

Компанія входить до складу LS GROUP, яка займається виробництвом продукції з профілю з 2005 року. Основний офіс та виробництво знаходиться у Вишгородському районі Києва. Виробник продає продукцію із оцинкованої сталі. Найбільші проекти:  СЕС на 21,7 МВт у Дніпропетровській області та СЕС на 20 МВт у Миколаївській області.

 

Spline, м.Київ.

Молода компанія, що вийшла на ринок тільки в 2018 року. Основний офіс та виробництво налагоджено у Києві. Кріплення для СЕС виготовляються з алюмінію. Найбільший проект – електростанція у м. Ямпіль потужністю 2,5 МВт. Виробник надає покупцям 5-тирічну гарантію.

 

Південна Прокатна Компанія, м.Черкаси.

Черкаський виробник на ринку знаходиться з 2008 року. Продукція виготовляється із оцинкованої сталі. Це направляючі, з'єднувачі та столи для наземного монтажу. Найбільший проект - дахова СЕС у Києві, що має потужність 15 МВт. Покупці можуть вийти на виробника напряму або купувати товари через дилерів.

 

Енергетична альтернатива, м.Харків.

Харківське підприємство виготовляє продукцію для монтажу сонячних електростанцій з 2009 року. Головний офіс знаходиться у Харкові, а виробництво розташоване у Києві. Вся продукція, що представлена на рику, виготовлена з алюмінію. Компанія продає продукцію тільки оптовим покупцям, які готові зробити замовлення для монтажу СЕС на 30 кВт. Найбільший проект – СЕС у м. Ізмаїл.

 

Pillar, м.Дніпро

Цей виробник є чи не єдиним представником, що пропонує геошурупи. На ринку обладнання для кріплення СЕС знаходиться з 2010 року. Фізичне розташування офісу – у місті Дніпро. Окрім шурупів, компанія виготовляє столи для наземного кріплення панелей.  Найбільші проекти – електростанції, що знаходяться у населених пунктах Мерефа, Підстепне, Плисків. Це СЕС потужністю від 4 до 7 МВт. Виробник надає  гарантію якості шурупів на 50 років. На столи гарантія – 10 років. Продукцію реалізують дилери та через центральні офіси.

 

Фрегат, м.Первомайськ.

Завод "Фрегат" є одним із найбільших виробників різного обладнання, а обладнанням для СЕС почав займатися з 2010 року. Вся продукція виготовляється із оцинкованої сталі – це направляючі, з'єднувачі та столи для наземного монтажу. На продукцію надається гарантія 25 років.