Шкільною програмою з зарубіжної літератури для 7 класу передбачено вивчення балади «Як Робін Гуд став розбійником». Темою відомого твору є ідея свободи та соціальної справедливості. Пропонуємо вашій увазі конспект уроку, розміщений на сайті освітньої платформи «Всеосвіта» Бліновою Оленою Володимирівною, вчителем зарубіжної літератури.
Метою уроку автор визначає опрацювання змісту твору, з’ясування історичних обставин виникнення образу та засвоєння учнями поняття «фольклорна балада». Вчитель також ставить за мету розвиток навички виразного читання та аналізу художнього тексту. Виховна мета уроку полягає у вихованні поваги до захисників знедоленої верстви населення.
Після повідомлення теми та мети учням вчитель переходить до презентації історичного тла балади: часів, коли норманське військо на чолі з Вільгельмом Завойовником загарбали території Середньовічної Англії.
Робота учнів в парах полягає у складанні запитань до змісту твору та обмін ними. Словникова робота на уроці виконується з використанням словника літературознавчих термінів, а виразне читання уривку твору допомагає розвитку відповідних навичок.
Джерело за посыланням https://vseosvita.ua/library/konspekt-uroku-z-zarubiznoi-literaturi-na-temubalada-ak-robin-gud-stav-rozbijnikom-12191.html
Активізувати знання сюжету твору вчитель пропонує за допомогою вікторини, а переказ тексту близько до змісту дозволяє вдосконалювати навички зв’язного мовлення школярів. На уроці заплановано й творче завдання –характеристика основних рис Робіна Гуда та робота з епіграфом.
Закріплення вивченого матеріалу проводиться вчителем за допомогою постановки проблемного запитання та літературного диктанту.
Підведення підсумків та презентація домашнього завдання завершують літературний урок в 7 класі.
Конспект уроку в текстовому форматі доступний для звантаження у розділі «Бібліотека» на офіційному сайті платформи. Там ви можете й поставити запитання автору публікації.
Подібні матеріали завантажуються до онлайн-бібліотеки методичних матеріалів освітянами з усієї України. Автори 5 матеріалів отримують від організаторів подяку за вагомий внесок у розвиток сайту. Крім того, авторство публікації підтверджує іменний сертифікат. Поруч з матеріалом ви знайдете відомості про формат, кількість переглядів та звантажень.
Крім звантаження матеріалів у онлайн-бібліотеці, користувачі сайту можуть брати участь в освітніх вебінарах та дистанційних курсах.
Для залучення дітей сайт «Всеосвіти» має розділи «Олімпіади» та «Конкурси». Учням 1-11 класів загальноосвітніх шкіл, коледжів, ліцеїв та гімназій організатори пропонують взяти участь у дистанційних предметних олімпіадах. Більшість з них мають символічний організаційний внесок – 20 грн, тоді як олімпіада з української мови є безкоштовною. Переможці та учасники отримують не лише результат незаангажованої перевірки рівня знань, а й можливість виконати роботу над помилками. Детальні умови участі та проведення онлайн-олімпіад від «Всеосвіти» читайте на сайті.