Термошкарпетки — це невід'ємна частина базового шару одягу. Від правильного вибору термошкарпеток безпосередньо залежить те, як ви будете себе почувати у взутті, та наскільки комфортно буде вашим ногам. У цій статті ми поговоримо як вибрати правильні термошкарпетки, про матеріали та сучасні технології у виготовленні термошкарпеток, і про те, як підібрати підходящу вам модель.

Почнемо з того, що дає приставка термо? Завдання термошкарпеток, в першу чергу, не гріти ноги, а зберігати їх сухими. Таким чином, термошкарпетки, які ви можете обрати на сайті магазину, виконують найважливіше завдання - вони відповідають за терморегуляцію у взутті та за відведення зайвої вологи від стопи. Багатьом, напевно, знайоме почуття холодного мокрого черевика. Якщо ваші ноги будуть сухими, то зберігати їх теплими буде куди простіше.

Чи знаєте ви, що ваші ноги в день можуть виробляти до 60 г вологи. Якщо ви ходите босоніж, то волога випаровується з поверхні шкіри, ваші ноги залишаються сухими і проблем немає, але коли ви ходите у взутті, тоді з'являються проблеми.

Особливо гостро питання сухих та теплих ніг стоїть у любителів зимових видів спорту, зокрема гірськолижного. Ваші ноги можуть перебувати всередині пластикових черевиків протягом декількох годин при досить високій активності. Гірськолижний спорт створює ідеальні умови для того, щоб ваші ноги спітніли і надалі швидко замерзли. Так що всі гірськолижні шкарпетки мають забезпечити хорошу вентиляцію, добре вбирати вологу, відводити її від тіла і швидко сохнути. Тільки таким чином забезпечується тепло та комфорт. І ми наполягаємо на необхідності купити гірськолижні термошкарпетки, як тільки ви вирішили спробувати цей вид активності.

Функції термошкарпеток:

·         Терморегуляція

·         Вентиляція

·         Компресія

Якщо ви збираєтеся в гори, ми рекомендуємо мати кілька пар гірськолижних шкарпеток, як мінімум, одні запасні. Добре якщо у вас є різні за складом та щільності термошкарпетки, так ви зможете вибрати найбільш підходящі, відповідно з погодою.

Ефект ванни, це коли нога потіє, а волозі нікуди вийти через занадто щільне взуття, шкіра стає вологою, перебуваючи в такому стані довгий час, в кінці кінців вона втрачає свою еластичність. Згадайте, що буває зі шкірою рук та ніг, якщо ви довго посидите у ванній. Це називається ефект ванни. Така шкіра особливо схильна до травм, тертя, викликане взуттям, може легко привести до мозолів.

З чого зроблені термошкарпетки?

Термошкарпетки для зимових видів спорту, а також інших видів активності, можуть бути синтетичними, а також з додаванням натуральних матеріалів, найчастіше шерсті. Такі синтетичні волокна широко застосовуються в якості утеплювачів для спальних мішків та верхнього одягу.