Історія походження тканини габардин досить довга, але цікава і навіть повчальна. А почалося все в кінці XIX століття. Був собі в Англії маленький хлопчик на ім’я Томас Барбері (до речі - засновник бренду Burberry), він часто промокав і замерзав в своєму одязі і як наслідок часто хворів. В один з таких моментів він поклявся собі створити одяг, яка буде гріти і не промокати.

До 45 років він не забув своєї клятви і вже маючи великі статки почав створення нового матеріалу. За основу він узяв шерсть овець меріноской породи і почав її насичувати різними водовідштовхувальними сумішами. Отримані нитки переплітав особливим чином «в рубчик», що в підсумку давало характерний візерунок «смужку», де нитки залягають знизу вгору, під кутом від 45 до 65 градусів зліва направо. Такий варіант плетіння ниток дозволило створити новий вид тканини, який назвали «габардин». Він пропускає повітря, дозволяє тілу дихати і одночасно є водовідштовхувальним.

Новий вид тканини дуже швидко завоював свою популярність. Зараз габардин використовували для пошиття військової і спортивної форми, верхнього і повсякденного одягу.

Види габардину

Через високу популярність матеріалу і її дорожнечу (тканина робили з стовідсотковою мериносової вовни) спочатку купити габардин міг не далеко кожен. Тому в нього почали поступово додавати інші нитки для здешевлення кінцевого продукту. Так з'явилися нові види габардину:

  • Вовняний - Даний вид тканини робиться з чистої вовни різної товщини і грубості нитки. Шиють з отриманого матеріалу пальто, куртки, оббивку для меблів.

  • Напіввовняної. До основних вовняним дітям додається віскоза або льон. Процентний склад у кожного виробника різний. Шиють з такої тканини чоловічі та жіночі ділові костюми.

  • Штапельний. Дешевший варіант габардину. Виробляється з водовідштовхувальним просоченням. Шиють з такого матеріалу скатертини і плащі.

  • Бавовняний. Створюється на основі бавовняних волокон. Шиють з цієї тканини штани, спідниці, сорочки, одяг для лікарів.

  • Шовковий. Тканина створюється на основі щільно закручених віскозних ниток і поліестеру. Шиють з цієї тканини штори та вечірні сукні.

  • Синтетичний. Створюється повністю з поліестерових ниток з рідкісним додаванням невеликої відсотка віскози або вовни. Використовується для пошиття спеціального одягу, яка вимагає підвищеної зносостійкості.

  • Стрейч. Створюється на основі волокон еластану, поліестеру і вовни. Шиють з такої тканини одяг, яка вимагає того щоб вона зручно облягала фігуру: одяг для дітей.

  • Змішаний. В даному виді тканини всі перераховані вище нитки додаються в різному процентному співвідношенні.

Сьогодні габардин продовжує бути популярним матеріалом в модній індустрії. В інтернет-магазині тканин «Кірантекстіль» можна ознайомитися з широким асортиментом різновидів цієї тканини за ціною від 32 грн за метр. А, якщо буде потрібно, ми можемо вислати каталог тканин з безкоштовними зразками.

Наші консультанти допоможуть визначитися з потрібним видом матеріалу. Прямо на сайті ви зможете оплатити покупку і оформити доставку тканини в Київ, та  будь-яке інше місто України.

Для цього пишіть на kirantextiles.com@gmail.com, телефонуйте за телефонами +380631286229, +380954908676 або скористайтеся онлайн формою замовлення на сайті магазину.