Плащівка – загальна назва багатьох різних тканин, що мають спільні властивості – водонепроникність, захист від вітру, еластичність, пружність, стійкість до зминання. До складу може входити бавовна, поліестер, лавсан, капрон,нейлон, віскоза та інші штучні волокна або їхні комбінації. Зазвичай, коттон взагалі відстутній, але зустрічаються суцільно бавовняні плащівки, просочені спеціальним розчином. Тоді тканина «дихає», а поверхня виробу набуває блискучого відтінку.

Водонепроникність забезпечується, крім того, особливим плетенням ниток (саржевим, та іншими різновидами), завдяки якому поверхня стає надзвичайно гладенькою, так що краплі просто відлітають з неї.

Якщо ви плануєте індивідуальне шиття одягу з плащівки, важливо знати, за якими критеріями відбирати тканину, щоб після першої прогулянки не розчаруватися в обновці.

Критерії вибору тканини

З плащівки шиють як літні сукні, так і теплі речі. Деякі різновиди, наприклад, мембрану, в одязі використовують переважно як середній шар разом з іншими тканинами, оскільки цей водонепроникний матеріал не захищає від холоду. Не можна забувати і про людський фактор. Якщо для вас важливо, щоб тканина не викликала алергічної реакції шкіри та дихала, купуйте меморі. Він складається з хлопку, віскози та поліестеру. Унікальність меморі – у здатності відмінно зберігати форму. Тканина пропускає повітря і не потребує покриття плівкою, а також не намокає. З цим та іншими видами плащівок можна ознайомитись за посиланням https://www.bosfor.ua/shop/waterproof-fabric/ .

Плащівку розрізняють за такими характеристиками:

1) склад;

2) щільність;

3) вага;

4) покриття;

5) здатність відштовхувати воду.

Щільність – кількість перетинів поздовжніх і поперечних ниток на 1 квадратний дюйм. Вимірюється в тексах. Чим більше тексів вказано на етикетці, тим щільніша тканина.

Вага – вказується у грамах за погонний метр.

Водонепроникність – основна характеристика.
Захист від намокання має два види:

  • покриття Water Resitance (WR), що наносять на фінальному етапі виготовлення;
  • сovering – просочення, що власне саму тканину робить непроникною для дощу, снігу і т.д.

Основні види просочень:

  • Cire – блискуче лицьове покриття, характерне для пуховиків;
  • PA – прозоре поліамідне покриття;
  • Milk – поліуретанове покриття молочного кольору (робить основу жорсткою);
  • WP – акрилове покриття;
  • PVC (ПВХ) – резиновий шар на поверхні тканини(на 100% захищає від рідини);
  • No covering – відсутність плівки.

Обираючи матеріал, можна зустріти абревіатуру Emboss, що означає тиснення, малюнок. Наприклад, малюнок має камуфльована плащівка.

Суттєвий критерій – легкість догляду за тканиною, невибагливість в експлуатацї (чутливість до високих температур, сонця, швидке висихання, відсутність необхідності у прасуванні, займистість).

Останнім часом дуже популярна плащівка лаке – блискуча імітація шкіри. Незмінною затребуваністю відрізняються бостон, оксфорд, твіл, джордан, стьобана плащівка, меморі.