Іриси – цибулеві багаторічні рослини з родини півникових. Часто зустрічаються на весінніх клумбах, мають незвичну форму та яскраве забарвлення. Не дивлячись на те, що квітнуть іриси навесні, садити їх потрібно восени. Які саме сорти ірисів вибрати для посадки, радить магазин matla-flowers.com.ua. За їх версію, найбільш популярними сортами ірисів будуть ті, які мають забарвлення світлих тонів і їх можна використовувати у створенні букетів чи великих квіткових композицій на клумбі. Як це саме сорти, читайте далі

Іриси Reticulata Hodgkin

Одним з самих незвичних й оригінальних сортів ірисів є Reticulata Hodgkin. Іриси цього сорту зможуть прикрасити будь-яку клумбу чи сад, або ж стати ідеальним доповненням до яскравого весняного букету. Квіти цього сорту мають незвичне для ірисів забарвлення – світло-блакитне, яке одразу нагадує морську синь. Висота ірису цього сорту досягає 10-15 см. Цей сорт ірисів унікальний, адже їх можна саджати як восени, так і навесні. Сорт відноситься до ранньовесняних, адже тішить око вже в кінці зими – на початку весни. Під час висадки цього сорту ірисів, відстань між лунками має бути не більше 5 см. Найліпше, якщо це дуже сонячна ділянка. Окрім саду, квітника і букету, ірис можна вирощувати в горщечку як вазон.

Іриси Gipsy Beauty

Gipsy Beauty – сорт ірисів, які найчастіше можна зустріти на весняних клумбах. Це дуже витончені та ніжні квіти, які заворожують своїм виглядом. Це голландський сорт, висота якого досягає 50-60 см. Починає квітну влітку, переважно в червні, іноді можливо й в липні. Саджають цей сорт ірисів, як правило, восени. Глибина лунки має бути 5-10 см, а відстань між ними не менше 10 см. Цей сорт квітів сонцелюбний, тому найліпше буде обрати добре освітлену та не захаращену ділянку. Як правило, цей сорт ірисів вирощують під зріз, адже він неймовірно гарно виглядає в композиціях, ідеально доповнюючи будь-який букет.

Іриси Hollandica Tiger Mix

Ще одним популярним сортом ірисів, який саджають восени, є Hollandica Tiger Mix. Цей сорт ірисів, певне, найоригінальніший, найяскравіший і найекстравагантніший, адже тільки одна квітка може бути одночасно забарвлена в три-чотири кольори, які органічно переплітаються між собою. Найчастіші кольори, які можна зустріти на цьому сорті ірисів – синій, оранжевий, блакитний, жовтий, рожевий та червоний. Висота квітів 50-60 см, глибина лунки 5-10 см, відстань між лунками не менше 10 см. Квітнуть іриси в квітні і травні. Завдяки квітам цього сорту ірисів, можна зробити дім затишним та теплим. А букет з використанням цих квітів буде виглядати дуже цікаво та інтригуючи.

Іриси Reticulata George

Reticulata George – не менш популярний сорт ірисів, який можна зустріти на клумбах та садах навесні. Квіти цього сорту дуже ніжні та витончені, мають яскраво-фіолетове забарвлення. Окрім гарного кольору, вони також відрізняються ніжним ароматом. Висаджують цей сорт ірисів так само, як і інші цибулеві рослини – восени. Глибина лунки має бути 5-10 см, а відстань між лунками – 5 см. Квітнути Reticulata George починає в кінці березня або на початку квітня.

Іриси Hollandica Silvery Beauty

Ще одним популярним сортом ірисів є Hollandica Silvery Beauty. Це одні з небагатьох ірисів, які мають не яскраве, а ніжне блакитне забарвлення. Висота квітки досягає 50-60 см, висаджують його переважно восени, хоча можна й навесні. Прикрашати вашу клумбу або сад ці квіти будуть в червні-липні. Правила посадки цього сорту ірисів такі самі, як і для інших сортів.