Перцевий балончик Терен 4М - одне з найпростіших і одночасно дієвих засобів самооборони. Але не варто думати, що його досить купити, покласти в кишеню - і ти вже в безпеці. Їм потрібно вміти грамотно користуватися.Перед тим, як купити газовий балончик, потрібно врахувати кілька важливих речей, про які повинен знати кожен, в чиїх руках виявився балончик з перцевим газом:

1. Перцевий балончик не є самодостатнім зброю самооборони. Це завжди частина твоєї бойової системи. Іншими словами, після застосування тобі доведеться або продовжувати бійку, або тікати.

2. Бережи балончик в спеціально виділеному для нього місці. Невдалий приклад зберігання: балончик загубився на дні дамської сумочки, знайти його буде важко навіть не в екстремальній ситуації (донеси цю думку до своєї дівчини).

3. В небезпечний момент конфлікту балончик повинен бути в твоїй руці. Не варто думати, що його вдасться швидко дістати (хоча цей навик непогано б відпрацювати).

4. Для більшості ситуацій краще вибирати балончик типу «хмара», а не струменевий. Звичайно, є ризик самому ж догодити в газову хмару, але, що набагато важливіше, таким балончиком тобі буде простіше уразити противника.

5. Балончик чутливий до холоду - якщо взимку його носити в кишені, то потрібно весь час гріти його рукою. Ефективність замерзлого балончика знижується мало не вдвічі.

6. Тренуйся використовувати балончик лівою рукою - вона часто буде ближче до обличчя супротивника, а з правої руки у більшості правшів удар сильніше, ніж з лівої. Звідси напрошується схема дій: «газанул» з лівої руки, вдарив - з правого, повторив, якщо треба, і розірвав дистанцію.

7. Якщо у тебе маленький балончик (а вони бувають різного об'єму) - не потрібно його економити. Вилий весь, і чим ближче до обличчя нападника, тим краще. Намагаючись дозувати газ, ти ризикуєш потрапити занадто малою дозою і не отримати бажаного ефекту. Якщо у тебе великий балончик - його цілком можна розтягнути на два або навіть три атаки. Але не більше.

8. «Газувати» потрібно з розумом - не просто перейдуть в обличчя, а практично пройти рукою з балончиком за очима агресора - він почне ухилятися, ховати очі за руками - до цього потрібно бути готовим.

9. Не чекай від балончика моментального ефекту. По-перше, ти міг і не потрапити в очі нападника, а по-друге, самий «смак» накриє лиходія тільки через 5-10 секунд (залежить від концентрації дратівливих речовин), а значить, потрібно бути готовим вести рукопашний бій або бігти як мінімум півхвилини. Швидше за все, за цей час, лиходієві різко стане не до тебе.

10. Якщо ти потрапив під частину хмари від свого ж балончика - без паніки! Пам'ятай, опонентові точно ще веселіше, ніж тобі, він щось зловив більшу частину отруйної суміші. Терпи і бийся. Бій закінчено (в твою користь, зрозуміло) - біжи додому за молоком. Воно знімає печіння. Якщо молока немає - промивай очі водою. А за покидьки не турбуйся - якщо він не астматик і у нього немає індивідуальної нестерпності до інгредієнтів газової суміші, він постраждає годинку-другу, але не більше того.

Окрема треба зазначити, що купить газовый баллончик ви зможете у інтернет магазині засобів самозахисту "Shokershop.com.ua"