Наркоманія є однією з основних соціальних проблем сучасного суспільства, якій найбільше схильні підлітки та молоді люди до 30 років. «Молодість» цієї хвороби забезпечується певними психологічними і фізіологічними причинами: інтерес до наркотиків з'являється у віці 14-16 років, а стрімкий розвиток залежності завдає непоправної шкоди здоров'ю людини, не залишаючи шансу на довге і повноцінне життя. Як дізнатися, що дитина наркоман і як діяти в разі підтвердження своїх підозр - розкажуть наші фахівці.

Основні ознаки прийому наркотиків

Дізнатися, що дитина вживає наркотики, допоможуть описані нижче ознаки. Вони не є остаточним доказом залежності, проте, при наявності 2-3 з них, батькам варто насторожитися:

  • Зовнішній вигляд. Звернути увагу слід на звужені зіниці, які не реагують на зміну освітленості, а також на запалені очні яблука. Свідченням прийому наркотиків може служити неохайний зовнішній вигляд, нехтування правилами особистої гігієни. При регулярному вживанні хімічних речовин відбуваються порушення в обміні речовин, що супроводжується блідістю шкірних покривів, потьмянінням волосся і т.д.
  • Дивна поведінка . В даному випадку мова йде про первинні порушення в нервовій системі, які супроводжуються різкою зміною настрою, бажанням дитини усамітнитися, безпричинна брехня, порушення сну.

Що робити якщо дитина приймає наркотики?

Якщо ваші підозри підтвердилися - ви повинні прийняти цей факт, щоб ваші подальші дії були негайними і максимально ефективними. Наркоманія - це серйозне захворювання, згубний вплив якого на здоров'я людини багатогранно. Саме тому лікуванням наркозалежних повинні займатися фахівці різних напрямків: наркологи, психологи, психіатри, реабілітологи, терапевти і т.д.

Незалежно від ваших відносин з дитиною, постарайтеся провести максимально довірливу бесіду, яка можливо допоможе дізнатися витоки його захоплення наркотиками. Говорити потрібно впевнено, наполягаючи на необхідності лікування. Рекомендуємо невідкладно зателефонувати на гарячу лінію реабілітаційного центру «Трансформація» (офіційний сайт - netnarkotik.com.ua), де вам допоможуть зробити необхідні тести, провести мотиваційну бесіду. Наша клініка надає послуги з реабілітації наркозалежних, основою якої є програма «12 кроків» - найбільш ефективне рішення на сьогодні.