В Полтаві вдосконалюють пологовий будинок

Для покращення умов вагітних та немовлят, надання їм необхідної медичної допомоги, створення належних умов для обстеження та лікування керівництвом міста докладається значних зусиль щодо зміцнення матеріально-технічної бази Полтавського міського клінічного пологового будинку.

Нещодавно пологовий будинок придбав два сучасних ультразвукових апарати, з допомогою яких можна здійснити повний спектр обслідувань плоду. Проте, головний лікар Полтавського міського клінічного пологового будинку Наталія Удовицька розповідає, що особливість та цінність його полягає в іншому:

– Така апаратура дозволяє виявити пороки навіть на першочерговій стадії вагітності. Від так ми можемо завчасно допомогти і матері, і дитині. Краще попередити захворювання, ніж усе життя потім лікуватись.

Ультразвукове обладнання коштує 1,7 млн. грн. За короткий термін з часу його придбання, воно уже допомогло не одній молодій мамі та, звісно ж, її майбутній дитині.

Окрім оновлення технічної бази в пологовому будинку проходить ремонт приймального відділення. Також для безперешкодного пересування пацієнтів із обмеженими можливостями зводиться пандус. На будівництво виділено більше 1 млн. грн.

Довідково:

Протягом 2011-2014 років проведено капітальні роботи пологового будинку на загальну суму понад 1,5 млн. грн.: 1-й поверх, де були створені найсучасніші умови, які відповідають всім вимогам новітніх перинатальних технологій; відремонтовано відділення ультразвукової діагностики із заміною ультразвукової діагностичної апаратури на суму понад 1 млн. грн.

Протягом останніх років проведено капітальний ремонт м’якої покрівлі пральні, харчоблоку, парогенераторної, дезкамери на суму близько 120 тис. грн.

Для створення належних умов спостереження за вагітними в жіночій консультації здійснено реконструкцію на загальну суму 200 тис. грн. Облаштовані дві операційні в гінекологічному відділенні і жіночій консультації.

Понад 1 млн. грн. витрачено на придбання вкрай необхідного обладнання для забезпечення лікувально-діагностичного процесу, збереження санітарного благополуччя акушерського стаціонару. Так було закуплено стерилізатор медичних інструментів, мікроскопи, термостати, холодильне обладнання, центрифуги, стоматологічна установка, дефібрилятор, лампи для фототерапії, обладнання для операційних та інше.

Проведено капітальний ремонт п’яти лікарняних ліфтів, використання яких було заборонено протягом декількох останніх років. Введення в експлуатацію ліфтів значно полегшило роботу медиків та пересування вагітних жінок.