Дзвін пам’яті та світло лампадок: у центрі Полтави вшанували Героїв Небесної Сотні

Колаж: 0532.ua

У Полтаві вшановували Героїв Небесної Сотні — людей, які віддали життя за свободу України під час подій Революції Гідності. На меморіальній акції побували і журналісти 0532.ua, які стали свідками емоційної та символічної події. Простір біля Центру культури та дозвілля наповнили звуки дзвону, світло смолоскипів та лампадок, а кожне ім’я Героїв звучало особливо проникливо у зимовій тиші.

Меморіальна акція розгорнулася на площі біля Центру культури та дозвілля. Простір частково відтворював атмосферу Майдану: шини, каски, синьо-жовті прапори та живий вогонь нагадували про події, які назавжди змінили Україну.

Особливим символом стало синьо-жовте фортепіано. Воно уособлювало незламність української культури — навіть у найтемніші моменти боротьби. Поруч майоріли державні прапори, а полум’я смолоскипів освітлювало обличчя присутніх.

У центрі події був дзвін пам’яті. Його звук лунав після кожного зачитаного імені Героїв Небесної Сотні. У ці моменти площа завмирала. Люди стояли мовчки, схиливши голови, вслухаючись у кожен удар — як нагадування про ціну свободи.

Після цього полтавці підходили до меморіальної інсталяції та запалювали лампадки. Маленькі вогники один за одним з’являлися серед снігу — як символ вдячності, пам’яті та світла, яке не згасає.

Окремою частиною акції стала дошка пам’яті з написом: «Одне слово. Одна думка. Одна подяка». Тут кожен охочий міг залишити власне послання. Люди писали прості, але щирі слова: «Пам’ятаємо», «Дякуємо», «Герої не вмирають». Так народжувалася жива пам’ять — не з архівів чи підручників, а з особистих почуттів.

У цей вечір Полтава не просто згадувала минуле — вона знову проживала його, щоб не забути.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.