«Кольорові роздуми сірої війни»: у Полтаві відкрили виставку робіт військових художників

Фото:Полтавська ОВА

У Полтаві презентували виставку «Кольорові роздуми сірої війни», де представили свої роботи військовослужбовці Національної гвардії України Роман Данілевський та Владислав Дейнер. У полотнах авторів переплітаються щоденний досвід служби та прагнення зберегти внутрішній світ через мистецтво.

Про це повідомили в Полтавській ОВА.

Подія відбулася в одному з міських музеїв та зібрала картини й унікальні артефакти, створені та зібрані під час служби.

Роман Данілевський, уродженець Миргородщини, поєднував службу в Нацгвардії з творчістю. У виставці він представив полотна, які відображають стійкість духу та віру в перемогу добра. Особливе місце займає його колекція шевронів - близько 500 екземплярів від різних підрозділів ЗСУ, добровольчих батальйонів, поліції та рятувальників.

«Кожен шеврон має свою історію, він є символом мужності та пам’яті. Для мене ця колекція - це хронологія боротьби та змін у сучасній Україні», - розповів Данілевський.

Його побратим Владислав Дейнер, випускник Української медичної стоматологічної академії, презентував серію полотен, створених безпосередньо в зоні бойових дій. Він також відомий як музикант і фотограф. У 2019 році приєднався до Національної гвардії та виконував завдання на кількох напрямках фронту.

Роботи двох військових митців поєднують особистий досвід війни з пошуком краси й сенсу навіть у найскладніших обставинах.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.