«Тут було поховано чимало визначних постатей»: що знаходилося на місці «Сонячного парку ім. Євгенія Браха» задовго до його заснування

Сонячний парк. Колаж: 0532.ua

З 20 листопада на платформі EDEM упродовж 2-х тижнів тривало голосування щодо зміни назви Сонячного парку на “Сонячний парк імені Євгенія Браха”. Сьогодні, 4-го грудня, стало відомо, що переважна більшість полтавців підтримала пропозицію перейменувати парк на честь загиблого героя. Спеціально до цієї події журналісти 0532.ua з'ясували його історію. 

Про Сонячний парк імені Євгенія Браха у Полтаві розповів краєзнавець Леонід Булава. 

Історія "Сонячного парку імені Євгенія Браха"

Територія Сонячного парку разом із нинішнім Петровським парком, насадженим у 1907 році, колись становила єдину Петровську площу. Раніше тут знаходилося кладовище, де було поховано чимало визначних постатей. А вже пізніше на початку 20 століття на цій території сформувався старий міський базар, який працював упродовж півтора століття. Чого тільки полтавська влада не робила, щоб «викурити» звідси торговців…

"Сонячний парк" зберігає свою назву мінімум три покоління. Відомо, що після другої світової на цій ділянці відкрили будинок піонерів і жовтенят, а з вересня 1961-го до березня 1983-го тут працював театр ляльок й дитяча бібліотека. Через деякий час театрали переїхали в спеціально збудоване для них приміщення, а саму будівлю, на жаль, розібрали.

Фото: стара Полтава

Близько 70-ти років тому парк «заселили» молодими деревами. Там час від часу найбільше справляли своє дозвілля дітлахи. Тому, певно, через це стали називати його в народі «Дитячим», а згодом дали вже офіційну назву - "Сонячний парк".

Перейменування парку

17-го жовтня в Інституті розвитку міста відбулось засідання робочої групи з перейменування геонімів Полтавської громади. Члени робочої групи прийняли пропозицію змінити назву Сонячного парку на “Сонячний парк імені Євгенія Браха”. Після цього з 20 листопада на платформі EDEM упродовж 2-х тижнів тривало голосування, на якому полтавці підтримати нову назву.

Фото з відкритих джерел

Євгеній є родом із Селещини. В 19 років кинув університет і вступив до лав Французького іноземного легіону, де відслужив 5 років. Бувши легіонером, брав участь у військових відрядженнях до Абу-Дабі, Малі (Африка) та Французької Гвіани (Південна Америка). Після військової служби Євгеній залишився у Франції, працював особистим охоронцем на Лазурному узбережжі.

Після повномасштабного вторгнення Євгеній Брах кинув роботу і повернувся в Україну. Спочатку служив у добровольчому батальйоні, а потім у складі Сил спеціальних операцій.

Минулого року, 21 вересня, чоловік відправився на виконання свого останнього бойового завдання, з якого не повернувся. Прощалися із захисником у Полтаві 18 жовтня. 

Нагадаємо, що у Полтаві завершилося скандальне голосування за перейменування вулиці Пушкіна

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.