Як забезпечують лікування діалізом на Полтавщині

З кожним днем у суспільстві все частіше звучить тема хворих на цукровий діабет та злоякісні новоутворення. Воно й не дивно, адже на ці захворювання страждає значна кількість людей. Проте є ще одна не менш важлива проблема, яка залишається поза меншою увагою – це гостра та хронічна ниркова недостатність.

Хронічна ниркова недостатність – це прогресуюче порушення функцій нирок (перш за все видільної), що виникає поступово, упродовж тривалого часу та призводить до скупчення у крові азотистих шлаків. Станом на кінець 2014 року на Полтавщині було зареєстровано 3043 хворих з хронічною нирковою недостатністю, а за 6 місяців 2015 року – ще 75 випадків.

Лікування процедурами гемодіалізу чи перитонеального діалізу відноситься до високо затратних та дороговартісних технологій. На Полтавщині станом на 22.07.2015 року процедури гемодіалізу отримують 105 хворих, а перитонеального діалізу – 57 хворих.

У Нефрологічному центрі є пацієнти, які взяті на облік з метою застосування в подальшому замісної ниркової терапії. Лікування хронічної ниркової недостатності методами діалізу проводять виключно в Нефрологічному центрі ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського, який функціонує у Полтаві з 2003 року. У його структуру входять: нефрологічне відділення, блок гемодіалізу №1 (м. Полтава), відділення амбулаторного гемодіалізу №2 (м. Кременчук), блок перитонеального діалізу та нефрологічний кабінет при консультативній поліклініці обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського.

Фінансування відбувається за рахунок цільових надходжень з державного бюджету в обласний бюджет на проведення централізованих заходів щодо розвитку системи надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю (централізована закупівля витратних матеріалів). Закупівлю витратних матеріалів здійснює ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського. Саме ж лікування процедурами гемодіалізу та перитонеального діалізу є безкоштовним.

Інфографіка

Враховуючи те, що лікування методами замісної ниркової терапії є високозатратною технологією, то існує відповідна процедура. Пацієнт, який потребує застосування замісної ниркової терапії спостерігається на диспансерному обліку в Нефрологічному центрі.

Лікування гемодіалізом або перитонеальним діалізом призначає медичний консиліум ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського на підставі результатів медичного обстеження пацієнта. Консиліум приймає рішення щодо призначення хворому необхідного методу замісної ниркової терапії.

Загалом порядок забезпечення замісної терапії на Полтавщині зрозумілий. Держава виділяє кошти, а розпорядник (ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського) проводить закупівлі, Нефрологічний центр отримує витратні матеріали для діалізу. На цьому етапі можуть імовірно існувати лише 2 проблеми: держава не виділить необхідну кількість грошей або ж зрив тендерів (наприклад, через учасників). Тому сподіваємося на повне фінансування закупівель витратних матеріалів, на добросовісних учасників процедур закупівель та на відповідальних пацієнтів.

Довідка:

Лікування хворих на хронічну ниркову недостатність проходить у два періоди:

1) Додіалізний – хворих з різним ступенем захворюваності на хронічну ниркову недостатність лікують медикаментами. Період може тривати десятиріччями, проте рано чи пізно його ефективність суттєво зменшується.

2) Діалізний період – хворим з хронічною нирковою недостатністю V ступеню захворюваності показано лікування замісною нирковою терапією (гемодіалізом чи перитонеальним діалізом).

Альтернативним методом лікування на цьому етапі може бути трансплантація нирки. Однак, в Україні трансплантація нирки – це велика рідкість і значна складність.

Гемодіаліз – це метод замісної ниркової терапії, під час якого хворому проводиться очищення організму за допомогою апарата «штучна нирка». Хворі отримують процедуру 3 рази на тиждень в відділеннях гемодіалізу.

Перитонеальний діаліз – це метод замісної ниркової терапії, під час якого пацієнту здійснюється заливання в черевну порожнину спеціального діалізного розчину через імплантований перитонеальний катетер. Хворий самостійно проводить цю процедури 4 рази на день.

51 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов