Сьогодні Полтава відзначає річницю визволення міста

Сьогодні Полтава відзначає 72-у річницю визволення міста від окупантів.

Для Полтави окупація розпочалася 17 вересня 1941 року й тривала до 23 вересня 1943. Країна не була готова до таких випробовувань Радянські війська відступали залишаючи мирне населення на жахливі випробування, які для полтавців тривали три страхітливі роки. Лише під Сталінградом у листопаді 1942 року ініціатива в тяжких боях переходила до Червоної армії.

До серпня 1943 року було визволено Харків й відкрито шлях на Полтаву.

Запеклі бої відбувалися на підступах до нашого рідного міста. Німці відступаючи здійснювали тактику випаленої землі, нищили все ,що уціліло чи було напівзруйновано. В будинки які палали всіх, хто проходив мимо хапали й кидали в вогонь. Над містом стояв сморід та крики людей.

Сьогодні Полтава відзначає річницю визволення міста (фото) - фото 1

Німці зробили Полтаву штабним центром для групи армій "Південь". Фашисти знищили всі підприємства у місті, театри, школи та музеї. Більше 18 тисяч полтавців було замучено та вбито. Близько 20 тисяч було вивезено до Німеччини.

Сьогодні Полтава відзначає річницю визволення міста (фото) - фото 2

Незважаючи на масову розруху, полтавці не припиняли боротьби за свободу. У місті діяли підпільні групи.

Сьогодні Полтава відзначає річницю визволення міста (фото) - фото 3

Місто було визволено від окупантів 23 вересня 1943 року. Відразу у місті почалися активна відновлювальна робота, до шкіл почали завозити підручники. Студенти відновили навчання.

Сьогодні Полтава відзначає річницю визволення міста (фото) - фото 4
15 Stadtbild von Poltawa, 1943

Зі святом!

301 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов