До Дня міста у Полтаві відкриють меморіальну дошку Герою Радянського Союзу

Сьогодні, 21 вересня, на будівлі, що знаходиться за адресою вулиця Гоголя 20 у Полтаві відкриють меморіальну дошку Анатолію Івановичу Якушеву.

Якушев Анатолій Іванович народився у 1914 році в Полтаві в сім'ї робочого. Після закінчення семи класів працював на Полтавському м'ясокомбінаті. У 1934 році був покликаний до армії. У 1937 році закінчив Київське військове училище зв'язку імені М. І. Калініна. З липня 1941 року воював проти гітлерівських загарбників на Південному, Кримському, 1-му Українському фронтах. Був чотири рази поранений.

У липні 1944 року генерал-полковник М. П. Пухов, який командував 13-ою армією, що брала участь у форсуванні Вісли писав: «...Форсування Вісли проходило настільки стрімко, що в окремих випадках на хвилях річки одночасно гойдалися і човни ворога, що відходив, і такі ж човни наших авангардних підрозділів».

До Дня міста у Полтаві відкриють меморіальну дошку Герою Радянського Союзу (фото) - фото 1

У другій половині дня 29 липня до Вісли північніше Баранува вийшли підрозділи 1178-го стрілецького полку 350-ої Житомирської ордену Богдана Хмельницького стрілецької дивізії під командуванням підполковника Ф. А. Барбасова. 2-й стрілецький батальйон капітана А. І. Якушева з ходу завдав удару по переправі ворога, захопив частину підручних засобів і, зібравши у польських селян рибальські човни, почав переправлятися на зайнятий ворогом берег.

Першу десантну групу, що складалася з кулеметників і автоматників, очолив командир батальйону. Гітлерівці вели лютий вогонь по сміливцях, але мужні воїни досягли протилежного берега і заволоділи невеликим плацдармом, куди почала переправлятися решта частин дивізіону.

Відбивши шість контратак ворога, батальйон А. І. Якушева забезпечив просування вперед підрозділів дивізії. Було захоплено чотири склади з мінами і продовольством, виведено з ладу вісім автомашин і чотири бронетранспортери. А. І. Якушев знищив у цьому бою 12 гітлерівців.

Під час форсування річки і боїв на її західному березі воїни батальйону А. І. Якушева проявили масовий героїзм. За умілі дії багато хто був нагороджений орденами і медалями, командир кулеметної роти старший лейтенант Авдошкін, рядові Ястребцов, Биков були удостоєні звання Героя Радянського Союзу посмертно.

За мужність і відвагу, проявлені при форсуванні Вісли і відбитті контрударів ворога, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 23 вересня 1944 року командирові 2-го стрілецького батальйону 1178-го стрілецького полку 350-ою Житомирської ордену Богдана Хмельницького стрілецькій дивізії капітанові А. І. Якушеву було присвоєне звання Героя Радянського Союзу.

Також він був нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Олександра Невського, Вітчизняної війни I ступеня, Червоної Зірки, медалями.

Анатолій Іванович Якушев брав участь в штурмі Берліна. Закінчив війну під Прагою.

У 1946 році Анатолій Іванович Якушев демобілізувався. Працював начальником телеграфно-телефонної станції у Полтаві.

122 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов