Полтавські журналісти подали позов на міську раду

Відомо, що Закон України «Про доступ до публічної інформації» увійшов до десятки кращих у світі. Одне з його основних завдань – підвищення ефективності співпраці депутатів і громадськості. Проте на практиці журналістам не так то й легко отримати публічну інформацію. Здавалося б, є закон, який посадові особи повинні чітко виконувати, але, на жаль, дуже часто цього не відбувається.

Ще взимку ми помітили, що Полтавська міська рада порушує не тільки Закон України «Про доступ до публічної інформації», але й Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відповідно до діючого законодавства, проекти рішень розпорядника (Полтавської міської ради) мають знаходитися у вільному доступі, опубліковані за 20 робочих днів до дати їх розгляду.

Головною метою Закону України «Про доступ до публічної інформації» є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень, а також створення механізму реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. Якби Полтавська міська рада завчасно викладала проекти рішень на офіційному веб-сайті, журналісти могли б вивчити ці проекти рішень, звернутися із інформаційним запитом за додатковою інформацією та інше. 

Проте на практиці не все так просто. Полтавська міськрада постійно порушує законодавство. Проекти рішень на сайті публікуються несвоєчасно, не в повній кількості, час від часу деякі з них зникають, а нові з’являються. Через це журналістам часто не вдається донести до громадськості інформацію, яка могла б вплинути на подальшу долю тих чи інших суспільно важливих проектів рішень. Журналісти ГромадськогоТБ.Полтава помічали ці порушення неодноразово, але цього разу нам вдалося це докладно задокументувати.Так як порушення законів України відбувається регулярно, ми бачимо єдиний вихід боротьби з ними – відстоювати свої права в суді. Тож ми подали адміністративний позов до Октябрського районного суду м. Полтави на Полтавську міську раду за порушення законодавства України. У ньому ми просимо зобов’язати Полтавську міську раду дотриматись вимог статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо завчасного і повного оприлюднення проектів нормативно-правових актів.

204 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов