• Головна
  • Одинадцять регіонів Полтавщини мають перевищений епідпоріг ГРВІ
11:45, 19 листопада 2009 р.

Одинадцять регіонів Полтавщини мають перевищений епідпоріг ГРВІ

Розпочинаючи розширене засідання в селекторному режимі Державної надзвичайної протиепідемічної комісії при облдержадміністрації, заступник голови облдержадміністрації Надія Мякушко подякувала усім членам обласного штабу із запобігання поширенню захворюваності на ГРВІ та грип за злагоджену роботу, терпіння, розуміння ситуації. „Підвищена увага до проблем здоров'я громадян, особливо дітей, в області залишається. Але маємо надію, що з понеділка ми знімемо обмежувальні заходи і приступимо до навчально-виховного процесу вцілому в області, можливо за виключенням окремих районів і міст.

Я свідомо говорю ці речі, бо приймати рішення в кожному окремому районі й місті згідно з законодавством будуть міські або районні надзвичайні протиепідемічні комісії за поданням санітарних лікарів”, – відзначила Надія Мякушко.

Головний санітарний лікар області Валентин ШАПОВАЛ повідомив, що за останню добу до медичних закладів з приводу ГРВІ звернулися 1724 чоловіки, усього по області від початку епідемічного періоду за медичною допомогою звернулися 37192 людей. Найчастіше до лікарів звертаються мешканці Полтави, Кременчука, Лубен. Одинадцять регіонів області мають перевищений епідпоріг, відзначив Валентин ШАПОВАЛ.

„В області спостерігається позитивна динаміка: після госпіталізації вже виписалися 1192 людини, це понад 55 відсотків від загальної кількості госпіталізованих”, – наголосив начальник Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Віктор ЛИСАК. Він вкотре відзначив, що надзвичайно актуальним залишається захист медичних працівників, які контактують з хворими. Адже лише за останню добу захворіли 32 медичних працівники, серед них семеро лікарів, двадцять середніх медичних працівників, п'ятеро людей медичного персоналу. Усього з початку епідемічного періоду захворіли 840 медичних працівників.

На особливому контролі знаходяться вагітні – їх хворіє в області 190.

Після завершення обмежувальних заходів діти йтимуть до шкіл як після звичайних канікул, до дошкільних закладів – без довідок, але згідно з відповідними нормативними документами стан здоров'я дітей перевірятиметься в самих дитячих садках. Такі дії узгоджені фахівцями обласної санстанції та Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації. „Але прошу всіх громадян області – під час виявлення симптомів захворювання ГРВІ залишати дітей удома та обов'язково звертатися до лікаря”, – наголосив Віктор ЛИСАК.

Начальник Головного управління освіти й науки облдержадміністрації Володимир МИРОШНИЧЕНКО відзначив, що від сьогодні повинні опалюватися приміщення навчально-виховних закладів, майстерень та гуртожитків, аби до понеділка відновити необхідний температурний режим. Окрім цього Володимир Іванович наголосив, що не повинні виникати питання щодо стовідсоткової оплати праці педагогічним та іншим працівникам навчальних закладів у період дії обмежувальних заходів.

Щодо відновлення навчального процесу, Володимир МИРОШНИЧЕНКО поінформував про відпрацювання навчальних програм, відзначивши, що терміни канікул встановлюються органами місцевого самоврядування, відтак є можливість скоротити зимові та весняні канікули, окрім цього ущільнити вивчення матеріалу, окремі теми вивчати оглядово або переносити на самостійне вивчення учнів, використовувати резервні години для вивчення основного матеріалу. „Очевидно доведеться працювати й у суботні дні”, – підкреслив головний освітянин області.

Щодо вакцинації від сезонного грипу працівників, які знаходяться в зоні ризику, а до них відносяться й викладачі та вчителі, то вона здійснюється за бажанням. „Вакцина в області є – вся інформація розміщена на сайті Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації”, – відзначив Віктор ЛИСАК.

„Отже, у п'ятницю в кожному місті та районі за поданням санітарного лікаря Надзвичайні протиепідемічні комісії прийматимуть рішення про відновлення навчально-виховного процесу, – підсумувала заступник голови облдержадміністрації Надія МЯКУШКО. – Особливо необхідно звернути увагу на створення ізоляторів в учнівських та студентських гуртожитках, аби одразу під час виявлення перших симптомів там можна було розмістити хворих. Також необхідно організувати прийом хворих у поліклініках так, аби не було їх скупчення. В освітніх закладах провести інструктаж щодо організації харчування, застосування профілактичних заходів”.

Відвідування навчально-виховних закладів – дитячих садків, шкіл, профтехучилищ, вищих навчальних закладів буде моніторитися Головним управлінням освіти й науки облдержадміністрації постійно, відзначила Надія МЯКУШКО.

Про забезпечення марлевими пов'язками районів та їх пошиття з марлі Держмобрезерву України доповідав начальник управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації Михайло БУГРІЙ. Він повідомив, що міста та райони області отримали 78 тисяч метрів марлі. 22 тисячі метрів марлі, що залишилися, та ще 100 тисяч метрів марлі, які додатково будуть надані області Держмобрезервом, будуть спрямовані на пошиття масок для обласного резерву. Шити маски будуть установи управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Полтавській області вже з наступного тижня.

Станом на сьогодні міста та райони області практично стовідсотково забезпечені пов'язками з розрахунку – одна безкоштовна пов'язка на мешканця області. Враховувалося все населення області, окрім немовлят та маленьких дітей. 390 тисяч пов'язок пошиті з марлі Держмобрезерву, інші – міста та райони забезпечили самостійно, відзначив Михайло БУГРІЙ.

Міністерство охорони здоров'я учора підтвердило 344 випадки смерті від грипу й гострих респіраторних вірусних інфекцій в 23 областях, Києві, Севастополі й Кримі. Починаючи із 29 жовтня, 89 смертей зафіксовано у Львівській області, 39 - в Івано-Франківській, 25 - у Чернівецькій, 22 - у Тернопільській, 20 - у Хмельницькій, 18 - у Донецькій, 16 - у Київській, 15 - у Чернігівській, по 14 - у Волинській області й Києві, 10 - у Рівненській. 9 чоловік померли в Закарпатській області, 7 - у Полтавській, по 6 - у Вінницькій, Харківській і Сумській областях, по 4 чоловік - у Дніпропетровській, Житомирській й Херсонській, по 3 чоловік - у Запорізькій і Кіровоградській. 2 чоловік померли від грипу й ГРВІ в Криму, у тому числі 1 у Севастополі, по 1 чоловік - у Миколаївській і Одеській областях. У цілому, починаючи з 29 жовтня, на грип і ГРВІ захворіло 1 502 345 чоловік, за останню добу - 44 781 чоловік. З початку епідемії були госпіталізовані 85 904 чоловік, а виписані - 54 407.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...