На Полтавщині велика небезпека виникнення пожеж в лісах

Держекоінспекція звертається до населення з проханням не допускати виникнення пожеж і нагадує, що в лісах області встановлено п’ятий клас пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека), який забороняє відвідувати ліси та в’їжджати до них на транспортних засобах, окрім випадків, які зумовлено виробничою необхідністю чи виконанням службових обов’язків.

Серед основних причин виникнення вогню на відкритому ґрунті є: необережне поводження з вогнем, безтурботне ставлення до лісових багатств з боку відпочивальників, розпалювання багаття, сухої трав’яної рослинності та сміття на сільгоспугіддях, пустищах і вздовж доріг.

Незважаючи на поступове зниження температури повітря, залишається загроза загоряння лісових масивів, лісових підстилок та сухої рослинності. Окрім загрози для довкілля, яку несе в собі пожежа, за такі порушення передбачено адміністративну відповідальність. Чинними природоохоронними законами заборонено спалювати стерню, суху траву та залишки рослинності. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю передбачено накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170–340 грн.) і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1190 грн.). За спалювання відходів, зокрема побутового сміття, передбачено відповідальність за ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої за порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів передбачено накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340–1360 грн.) і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1700 грн.).

Екологи звертаються до всіх мешканців області з проханням утриматися від спалювання сухих рослин, опалого листя та побутового сміття. Фахівці нагадують, що це призводить до погіршення екологічної ситуації та підвищує ризик виникнення пожеж.

26 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов