Полтавський правозахисник розповів, чому зірвався обмін полонених

Кілька бійців, яких повинні були обміняти вночі, засуджені бойовиками до розстрілу. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів парламентер, учасник обміну, що зірвався, Василь Ковальчук.

Ковальчук розповів, що спочатку бойовики вимагали деяких підозрюваних у сепаратизмі правопорушників з Маріуполя, які найбільше відзначилися грабежами підприємців. І одного разу вони зірвали прапор, і тоді їм вже дали статтю про сепаратизм.

При цьому багато хто в силових відомствах пішли назустріч парламентерам і надали на обмін саме цю команду. Операція готувалася, і узгодження тривало протягом трьох місяців. Пізніше представники бойовиків попросили саме "групу Боксера", крім того, до "групи Боксера" Ковальчук відніс і заступника Дарини Морозової, яка займається обміном з боку бойовиків, – Ірину.

На волю мали вийти 13 українців, які потрапили в полон до сепаратистів близько року тому.

Ковальчук звинуватив у зриві обміну Віктора Медведчука: "Обмін заборонив Віктор Медведчук кум Путіна, про це заявив "Цар" Володимир Кононов - міністр оборони ДНР і це зафіксовано. Медведчук Віктор - через нього Путін одночасно керує як Україною так і ДНР. То з ким же ми воюємо? Можливо нас один народ навмисно вибивають з обох сторін одні і ті ж особи? Путін через Медведчука, якого призначив Порошенко. Стосовно обміну. На крайній блок пост наших полоненних не привозили,- планували кидок, щоб наших хлопців не віддавати. З камер на обмін не брали жодного з 13 наших хлопців. Я пропонував піти на ту сторону і лише побачивши наших хлопців скерувати підвоз їх хлопців. Категоричне - ні. Попросив дати телефон поспілкуватись з нашими хлопцями. Негайно зник зв`язок. За 5 (п`ять) хвилин зв`язок з`явився і було заявлено, що обміну не буде. Та сторона планувала забрати своїх, а наших хлопців не віддавати. Наперсточники".

На підготовку цієї операції було витрачено три місяці. Військові та волонтери не втрачають надії, що переговори відновляться.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов