В Генштабі не виключають можливості проведення сьомої хвилі мобілізації в цьому році

До завершення шостої хвилі мобілізації залишилося всього 5 днів (закінчується 17 серпня), а в Міноборони вже заговорили про нові хвилі призову. "Сегодня" дізналася, з якими труднощами зіткнулися ЗСУ в шосту хвилю і як розраховують провести наступні черги мобілізації.

ПРОБЛЕМИ. За словами заступника міністра оборони Петра Мехеда, план з виконання шостої хвилі мобілізації був виконаний лише на 50%. Як розповів начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗСУ Володимир Талалай, в шосту хвилю воєнкоми зіткнулися з дуже серйозною проблемою. "Аналіз ситуації буде проведено по завершенні мобілізації, але на даний момент ми змушені констатувати великау кількість громадян, які мають проблеми зі здоров'ям, в результаті чого ми змушені масово оповіщати військовозобов'язаних", – зазначив Талалай.

Однак навіть агресивна мобілізаційна політика військкоматів (повістки вручали на вулицях, у громадському транспорті) не принесла результату. "Люди просто змінюють місце проживання, не повідомляючи про це військкомати, їдуть на заробітки і ніде не реєструються, – додав прес-офіцер Генштабу ЗСУ Олексій Мазепа. – Крім того, у перших двох хвилях було більше людей, які приходили до військкоматів добровільно".

НОВИЙ ПРИЗОВ. Петро Мехед каже, що не виключає проведення нових хвиль призову цього року. "Можливо, буде і сьома, і восьма, і дев'ята хвиля мобілізації. Але ми зараз проводимо активну роботу для того, щоб збільшити кількість військових, готових підписати контракт", – заявив заступник міністра оборони Петро Мехед. Нагадаємо, в Міноборони готують документи для переведення мобілізованих на короткострокові контракти (контрактники мають право на безкоштовне лікування в медустановах Міноборони, можуть претендувати на виділення безкоштовного житла і отримання вищої освіти та ін.).

У свою чергу, Володимир Талалай додав, що, залежно від розвитку ситуації на Сході чи у випадку масштабної агресії, можлива навіть повна мобілізація, коли до зброї призовуть усіх, хто здатний тримати її в руках. "Але вона буде проведена тільки за рішенням президента, яке потім має затвердити ВР", – сказав нам Талалай.

ЕКСПЕРТИ. Як зазначають військові експерти, з моменту першого призову країна стала вичерпувати мобілізаційний ресурс. "Не в тому сенсі, що немає чоловіків, які можуть взяти в руки зброю і піти воювати, а в тому, що скінчилися люди, які розуміють, навіщо вони це роблять, – каже військовий експерт Олексій Арестович. – Все це дуже сильно знижує мотивацію, тому ніякі драконівські методи військкоматів не допоможуть". За його словами, уряду потрібно створювати умови, щоб ті люди, які служать зараз, залишалися на контракті: "А для цього їм потрібно підвищувати зарплату, пенсії, покращувати соцгарантії. У них є реальний досвід, і заново вчити їх не потрібно".

Правда, формування контрактної армії може проходити лише в умовах відносної стабільності ситуації на Донбасі, вважає заступник директора Центру досліджень армії конверсії та роззброєння Антон Михненко. "Якщо конфлікт залишиться замороженим, то сценарій поступового переходу на контрактну армію з формуванням професійної серцевини ЗСУ, яка в потрібний момент здатна швидко реагувати, найприйнятніший, – вважає Михненко. – Другий сценарій: якщо буде масштабна ескалація, то тут вже необхідна повна мобілізація".

116 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов