• Головна
  • У Полтаві є загроза потрапляння зараженої свинини на продовольчі ринки
12:07, 13 серпня 2015 р.

У Полтаві є загроза потрапляння зараженої свинини на продовольчі ринки

Сьогодні у стінах Полтавської міської ради відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії з питань профілактики та боротьби з африканською чумою.

До обговорення запросили як фахівців так і підприємців, які займаються розведенням та обробкою м’яса свинини. Нагадаємо, надзвичайна ситуація, яка виникла в Україні у зв’язку з поширенням епідемії африканської чуми має загрозливі наслідки і вже охопила шість областей, серед яких, на жаль, і Полтавська.

Перший спалах захворювання був виявлений на підприємстві «Калита» у Броварському районі Київської області, де було знищено близько 62 тисяч свиней. З цього підприємства заражена свинина потрапила на м’ясопереробні комбінати п’яти областей. Три підприємства в Полтавській області отримали м’со з «Калити»: у Миргородському, Глобинському та Пирятинському районах. У перших двох районах зараження не виявили, а от на підприємстві «Лукулл» у селі Харківці Пирятинського району вірус потрапив.

Довідка:На даний момент немає методів лікування або профілактики вірусу африканської чуми. Єдиним способом боротьби є карантинні заходи, та знищення зараженого поголів’я безкровним методом та спалення. Небезпеки для людини вживання заражених продуктів немає. Вірус АЧС завдає величезної шкоди економіці і підприємницькій діяльності. Крім того, у великих масштабах може спровокувати продовольчу кризу.

Віктор Іванович Пальчик, начальник управління ветеринарної медицини міста Полтави, державний інспектор ветеринарної медицини розповів про небезпеку ситуації, яка склалася в області: «Сьогодні ми зібралися на засідання комісії, щоб розробити план заходів недопущення потрапляння інфекції на територію Полтави. На засіданні присутні приватні підприємці, завідуючі підсобних господарств, переробників м’яса, щоб провести роз’яснювальну роботу, щодо профілактики африканської чуми. Мене турбує таке питання, як торгівля м’ясом на стихійних та продовольчих ринках. Сьогодні ми розробимо конкретні заходи, щоб заборонити торгівлю свининою на території міста Полтави».

У Полтаві є загроза потрапляння зараженої свинини на продовольчі ринки (фото) - фото 1

Віктор Іванович через пресу звернувся до мешканців міста, які утримують свиней, в разі підозри на захворювання чи загибелі свиней обов’язково звертатися в державні ветеринарні установи міста.

При міськвиконкомі буде створена комісія, яка буде перевіряти стихійну торгівлю і забороняти реалізую м’яса свиней, так і живих тварин. Наразі визначено лише один ринок «Алмазний», де за умови наявності відповідних документів на товар можна буде продавати  свинину. Підприємцям, які займаються переробкою свинини повідомлені про ті «небезпечні» регіоні, з яких неможна завозити м’ясо та субпродукти.

Людмила Вікторівна, завідувач підсобного господарства Горбанівського геріатричного пансіонату розповіла, які заходи докладають, щоб убезпечитися від зараження небезпечним вірусом: «У нас проведена вакцинація проти чуми, діє дизбар’єр. У нас закрита територія. Немає ніяких доступів інших сторін. Всі вимоги ми виконуємо».Жодної підозри на наявність вірусу на підсобному підприємстві немає.

За словами Віктора Пальчика, на даний момент зберігається загроза потрапляння зараженої свинини на ринки Полтави, адже вірус африканської чуми є надзвичайно стійким і мутуючим. У свинині він може зберігатися від кількох тижнів до кількох місяців. Крім того, комахи, гризуни та тварини можуть бути переносниками.

На ліквідацію ситуації, яка склалася, з держбюджету виділено 40 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #африканська чума #засідання
Оголошення
live comments feed...