В Полтаві соціально незахищені верстви населення можуть отримати безоплатну правову допомогу в двох центрах

11 серпня Полтаву з робочим візитом відвідав радник Міністра юстиції України, народний депутат України Андрій Помазанов. Головним завданням робочого візиту стало відвідування місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На сьогоднішній день по Україні таких центрів працює 100. На Полтавщині 4 – 2 в Полтаві та по одному в Кременчуці та Лубнах. В Полтаві центри працюють за адресами – Фрунзе, 10/8 та Міщенка, 2.

«Ця реформа покликана допомагати громадянам України бути більш обізнаними в правовому плані, допомагати соціально незахищеним верствам населення, інвалідам, ветеранам війни, учасникам АТО, пенсіонерам та іншим категоріям громадян, які не можуть самостійно себе захистити. Таким категоріям ми надаємо від держави безоплатну правову допомогу», - розповів Помазанов.

Це спільний проект уряду України з урядом Канади. На роботу таких центрів виділено 300 млн грн. Безоплатна правова допомога включає в себе консультування, а також надання професійних адвокатів. За словами Андрія Помазанова, безоплатна допомога за якістю не відрізняється від звичайної правової допомоги.

«Багато громадян запитують, чи може вона бути якісною, якщо є безоплатною. Так. Це професійна допомога, за яку лише платить держава. Саме за ці 300 млн грн. наймаються адвокати», - говорить радник Міністра юстиції.

Свою роботу центри розпочали з 1 липня. Через великий попит планується розширювати ці центри. Наразі на Полтавщині в 4 центрах знаходиться 87 професійних адвокатів. Восени на Полтавщині буде проходити додатковий конкурс набору адвокатів, під час якого планують збільшити кількість вдвічі.

«В Полтаві вже прийнято більше ніж 50 заявок на надання вторинної правової допомоги. І вже з 10 людьми працюють професійні адвокати. В Кременчуці таких заявок більше ніж 100. На рівні Полтавської області залучені адвокати, які мають авторитет на рівні області. Між центром і адвокатом є договір. За всі процедури адвокат буде отримувати винагороду, яка визначається тарифною сіткою – вони чітко знають скільки отримають за складання позовної схеми, за подання до суду, за похід до суду і т. д. Зараз дуже складно і в бізнесі, і в правовому полі знайти роботу, тому ці адвокати зацікавлені, бо заключивши договір з центром у них постійно будуть клієнти», - говорить Помазанов.

Крім цього, радник Міністра відзначив, що на відміну від партій, котрі зараз також надають правову допомогу, цей проект буде працювати на постійній основі.

«Зараз ми активно входимо в фазу передвиборчих компаній. Багато штабів передвиборних надають людям правову допомогу. Але всі ми розуміємо, що ці проекти є тимчасовими, після виборчої кампанії всі ці штаби згортаються і нічого немає. Наші центри не залежать ні від політичної окраски, ні від політичної ситуації в країні. Вони будуть працювати, поки є попит, а попит є завжди, бо в нашій державі дуже багато порушень прав громадян».

128 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов