Пам’ятник Мазепі не з’явиться у Полтаві, поки за нього не розрахуються

Вже два роки бронзовий пам’ятник гетьману України Івану Мазепі припадає пилом в приміщенні київського мистецько-виробничого комбінату «Художник».

Нагадаємо, його виготовили для того, аби встановити на Соборному майдані у Полтаві ще за минулого мера міста Андрія Матковського.

«Полтавщина» вирішила дізнатися про подальшу долю як цієї бронзової фігури, так і самої ідеї загалом.

Як повідомив нам Микола Кульчинський, народний депутат України та голова Полтавської обласної організації «Просвіта» (замовник проекту, постаменту та фігури), з тих пір нічого не змінилося. Бронзовий Мазепа перебуває в Києві, на території виконавця робіт, а постамент залишається в кар’єрі Нікопольського району Дніпропетровської області. В затримці встановлення Микола Кульчинський звинувачує владу.

— Нагадаю, що при Матковському міська рада скасувала своє ж рішення про встановлення пам’ятника на Соборному майдані. Нинішній міський голова Полтави все перевів на Президента України. Я особисто до Януковича не звертався, але звертався Віктор Ющенко, однак безрезультатно.

Реалізацію проекту нардеп пов’язує із парламентськими виборами наступного року, коли у верхніх ешелонах влади з’явиться більше проукраїнських сил.

Голова обласної «Просвіти» також скептично поставився до окремих альтернативних ініціатив встановлення пам’ятника. Нагадаємо, що мер міста Калуша не проти того, щоб бронзовий гетьман з’явився на Прикарпатті. А полтавець Василь Ковальчук запропонував тимчасово встановити бронзову фігуру у себе на подвір’ї.

— 25-тонний пам’ятник на приватному городі — це безглуздя та провокативна ініціатива. Якщо б ми отримали дозвіл, то змонтували б його за 2-3 дні, — впевнений Кульчинський.

Василь Ковальчук, який на минулих виборах міського голови висувався від ВО «Свобода», дотримується іншої думки про причини затримки із встановленням пам’ятника.

— Коштів зібрали більше, ніж потрібно. Однак «Просвіта», маючи навіть надлишок, не заплатила за виконані роботи повністю. Тому навіть якби я вмовляв виконавця робіт перевезти пам’ятник до себе на подвір’я, то мені б його не дали, тому що він не проплачений. І звинувачувати тут тільки владу — не говорити всієї правди.

Нагадаємо, що у січні цього року Микола Кульчинський закликав міського голову Олександра Мамая виконати Указ Президента про встановлення пам’ятника Мазепі у Полтаві. Сам документ побачив світ ще в 2009 році.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов