Страти, торгівля людьми та катування. Доповідь ООН про порушення прав людини на Сході

Управління ООН з прав людини оприлюднило нову доповідь з детальним описом серйозних порушень і зловживань правами людини, що продовжуються на сході України.

Попри так званий режим перемир'я, у доповіді відзначаються продовження обстрілів, випадки страт, незаконних затримань та ув'язнень, жорстокого поводження та насилля, торгівлі людьми, відсутність справедливості і відповідальності, а також неможливість захистити свої соціальні та економічні права для п'яти мільйонів мешканців зони конфлікту, повідомляє ТСН з посиланням на ВВС Україна.

"Навіть при зниженні рівня бойових дій, вбивства та поранення мирних жителів продовжуються. Ми задокументували тривожні повідомлення про позасудові страти збройними групами та досліджуємо схожі заяви щодо збройних сил України. Ми маємо також жахливі звіти про катування та жорстоке поводження із затриманими як зі сторони збройних груп, так і правоохоронних органів України", - заявив Верховний комісар ООН із прав людини Зейд Раад аль Хуссейн.

У доповіді також відзначається, що вплив конфлікту на економічні та соціальні права мирних жителів продовжує бути колосальним. "Мільйони простих жінок, чоловіків і дітей в Україні зазнають величезних труднощів, насильства і живуть у страху вже більше року. Занадто багато з них втратили будинки та засоби до існування, а їхнє життя ламається без жодних ознак правосуддя, відповідальності, компенсації або відшкодування", - заявив Верховний комісар ООН з прав людини, коментуючи останню доповідь щодо України.

Автори доповіді також звертають увагу на ізольованість мешканців територій, підконтрольних збройним групам. За даними ООН, літні люди, особи з інвалідністю, сім'ї з дітьми та інституціоналізовані особи позбавлені доступу до базових соціальних послуг і мають великі обмеження у пересуванні через жорстку систему перепусток.

Крім того, зауважується в документі, при оформленні перепусток люди можуть стикнутися із проявами корупції та тривалими затримками. ООН зазначає порушення і у неохоплених війною регіонах: досі не покарані винні у розстрілах на Майдані та у заворушеннях в Одесі, ситуація в Криму залишається тривожною, особливо порушуються права кримських татар. Доповідь Моніторингової місії ООН охоплює період з 16 лютого по 15 травня 2015 року.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов